1xBet: Предлог тикет за денес (02.12)
Објавено на 02/12/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

  1. Торки Јунајтед-Алдершот – 16:00

Торки се среќаваат со лидерот на табелата Алдершот и овде не веруваме на домаќините кои се на 22-та позиција да добијат бод или победа над возачите. Спокојно можеме да прогнозираме победа на гостите иако на двата тима им е потребни бодови, домаќините да ја спасат кожата,а гостите да останат на прво место и наскоро да бидат кандидати за втора лига. Очекуваме здрава и интересна игра придружена со многу голови, а пред се гостите да победат.

Нашата прогноза: 2, Кое. 2,58 во 1xbet

  1. Лестер-Брнли- 16:00.

Тежок натпревар и за двата тима и никој од двата тима нема да му биде лесно.Двата тима се во првата шесторка и нема да престанат да покажуваат добара игра, а навистина сакавме да им дадеме шанса на гостите и изиграме победа за нив со овој висок коефициент, но нешто не запираше и предлагаме овој меч да се игра на голови. Мислиме дека ќе следиме отворен  фудбал со доста голови во двете мрежи, па затоа:

Нашата прогноза: +3,5, Кое. 3,96 во 1xbet

  1. Шалке-Келн -18:30

Шалке го пречекува Келн во престојниот меч од Бундеслигата. Според нас, домаќините по секоја цена ке слават на натпреварот против гостинот аутсајдер и ќе имаат поголем резултат, а не само да се игра победа на домакините туку и повеќе голови. Келн се последни со две точки и во пракса нема што да очекуваме од нив во оваа фаза и сметаме дека е смело да се изигра овој меч со победа на домакините со повеќе пари.

Нашата прогноза: +2,5, Кое. 1,86 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни  начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови