1xBet: Предлог типови за денес (03.12)
Објавено на 03/12/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Севеља Атлетико-Луго – 18:00

Втората шпанска лига оваа сезона е многу интересна. Неколку тимови имаат реални шанси да се натпреваруваат за Лигата на шампионите, така што натпреварите кога играат овие тимови се реални без заштеда и без многу изненадувања. Натпреварот што го прогнозираме е помеѓу домаќините на Севиља Атлетико и гостите од Луго. Луго е тимот што се бори да влезе во елитата на Шпанија и ако сака да го стори тоа, не треба да има проблеми на овој натпревар. Домаќините немаат нерешен резултат до овој натревар.

Нашата прогноза: 2, Кое. 3 во 1xbet

  1. Сампдорија-Лацио- 20:45.

Во неделното дерби од италјанското калџо помеѓу Сампдорија и Лацио, прогнозираме победата на гостите од Рим. Гостите веќе имаат три натпревари и не го знаат вкусот на победата и мисламe дека е разумно тоа да се изигра. Статистичките податоци помеѓу двата тима покажуваат јасна супериорност во директните натпревари во корист на Лацио. Домаќините добро се покажаа на неодамнешните натпревари, особено пред нивната публика. Навистина очекуваме солиден и еднаков натпревар, со неколку гола и извесна победа за Лацио.

Нашата прогноза: 2, Кое. 2.1 во 1xbet

  1. Монпелие-Марсеј -18:30

Монпелие го дочекува Олимпик Марсеј во натпревар од 16-тото коло на француската Лига 1. Оваа сезона започна добро за Марсеј и во моментот се на 3то место на табелата и по неколку слаби натпревари, сега повторно дојдоја на себе си. Домаќините од Монпелие исто така се претставуваат добро.Кај нив треба да се напомене дека имаат најдобра заштита во Лига 1, само 8 гола во 15 натпревари. Во четврток, Марсеј има решавачки натпревар во Лига Европа против Ред Бул Салцбург и дури овој турнир да не им е приоритет, мислиме дека ќе се обидат да ги поминат групите.

Нашата прогноза: X, Кое. 3,34 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни  начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови