1xBet: Предлог типови за денес (05.11)
Објавено на 05/11/2017 | ТИПОВИ

 

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

1. Манчестер Сити-Арсенал – 15:15

Во овој меч се среќаваат два од најдобрите тимови во Европа.Домаќините се на прво место, што тешко дека некој друг тим ќе ги замени. Во овој натпревар, гостите од Арсенал се на петтото место, имаат само една загуба во Премиер лигата. За овој натпревар, веруваме дека двата тима ќе постигнат многу голови, па затоа нашата прогноза е:

Нашата прогноза: Прогноза +3,5, Кое. 1,9 во 1xbet

2. Селата Виго-Атлетик Билбао- 16:15.

Нашата втора прогноза за денес е помеѓу екипите на Селта Виго и Атлетик Билбао. Домаќините се цврсти во своите победи против овој противник, бидејќи тие победуваат без 1 гол разлика во последните 5 натпревари. Денес мислиме дека оваа серија ќе биде расипана. 14 наспроти 15 нема да биде силна игра каде што не можеме да очекуваме многу голови, особено со Адуис во нападот на гостите. Нашата прогноза за овој наптеравар е следна.Среќно за сите што ќе играат денес 🙂

Нашата прогноза: X, Кое. 3,48 во 1xbet

3. Челзи-Манчестер Јунајтед -17:30

Нашата прогноза за дербито меѓу Челзи и Манчестер Јунајтед е над 2,5 гола. Тимот на Кота / Челзи имаат подобри шанси да победат, бидејќи тимот на Мурињо не може да ја најде вистинската игра за да победи. Лукаку не е најдоброто решение за напад на Црвените Ѓаволи. По повредата на Ибра, играта на Манчестер Јунајтед е слаба. Од почетокот на оваа сезона тие беа на врвот од табелата, но само за кратко.

Нашата прогноза: +2,5, Кое. 2,4 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови