1xBet: Предлог типови за денес (06.01)
Објавено на 06/01/2018 | ТИПОВИ

ТИКЕТ НА ДЕНОТ – 06.01.2018

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Атлетико-Гетафе – 18:00

Во натпревар од Шпанија се среќаваат тимот од 2-то место  Атлетико Мадрид против тимот од 8-то место Гетафе. Атлетико Мадрид забележа 10 победи, 6 нерешени и 1 загуба. Гетафе има 6 победи и 6 загуби. Во своите домашни натпревари Атлетико Мадрид забележа 4 победи и 3 нерешени натпревари. Гетафе има 1 победа и 3 загуби во своите игри. По загубата во последниот круг, Атлетико Мадрид мора да се израмни. Имајќи го предвид домашниот терен како и враќањето на Диего Коста во тимот, овој натпревар ќе биде лесна победа за Атлетико.

Нашата прогноза: 1, Кое. 1.41 во 1xbet

  1. Плимут-Бери – 16:00

Плимут започнал лошо во Англиската прва лига со само една победа во првите 12 натпревари (1-2-9). Многумина потоа ги отпишаа “аџиите” и нивното враќање во Лигата 2 следната сезона изгледаше повеќе од сигурно. Менаџерот Дерек Адамс, сепак успеа да привлече некои квалитетни играчи кои се позајмени и Плимут буквално се трансформира. Во овој момент Плимут е меѓу најдобрите тимови во Првата лига, па дури и се искачи “над линијата”. Плимут ги освои последните четири домашни натпревари, а во своите претходни шест натпревари нема загуба (4-2-0). Во последните 14 дуели на шампионатот Плимут загуби само два пати (7-5-2). Бери е на последното место во Лигата 1 со 11 поени. Дури и промените во менаџментот и именувањето на Крис Луклет не доведоа до позитивни резултати. Мислиме дека Плимут е фаворит во овој натпревар и најверојатно ќе освои нова победа.

Нашата прогноза: 1 , Кое. 2.46 во 1xbet

  1. Рома-Аталанта -18:00

Од 18:00 часот тимот на Рома го дочекува на својот стадион тимот на Аталанта во средба од италијанската Серија А. Домаќините се на четврто место по ранг со предност од 39 поени и натпревар помалку од третиот Интер. Нивните гости од Аталанта се наоѓаат на деветата позиција со 27 поени и голова разлика од 29-25. И двата тима сигурно ќе дадат 100% за да победат во натпреварот, а новите три поени ќе се добредојдени. Затоа нашата прогноза е над 2,5.

Нашата прогноза:  +2,5 , Кое. 1.83 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни  начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови