1xBet: Предлог типови за денес (09.12)
Објавено на 09/12/2017 | ТИПОВИ

ТИКЕТ НА ДЕНОТ – 09.12.2017

Нашиот тим, заедно со 1xbet  ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Миделзбро-Ипсвич – 16:00

Два сосема слични тимови се соочуваат денес и мислиме дека тука двата тима се ефикасни, а домаќините речиси секогаш победуваат, но засега формата не им е многу брилијантна и може да се види дека домаќините имаат два изгубени меча и за гостите се доделува голема шанса, но гостите за сметка на домаќините имаат повеќе победи и очекуваме да добијам резултат, па дури и нерешено со многу голови

Нашата прогноза: +3,5, Кое. 3,46 во 1xbet

  1. Екселсиор-Цволе- 19:45.

Чуден натпревар пред холандската Ередивизија помеѓу екипите на Екселсиор и Цволе, во овој меч.Домаќините се трагични 1-1-5, додека гостите ја играат оваа сезона изненадувачки добро и нема да се борат за опстанок како минатите сезони.

Нашата прогноза: 2, Кое. 2.22 во 1xbet

  1. Монако-Троа -20:00

Во натпревар од Француското првенство се среќаваат екипите на Монако и Троа. Домаќините се големиот фаворит што е сосема нормално според нас бидејќи тимот на Монако е доста напред во пласман на првенството, а и докажаа дека се многу вреден тим. Според наше мислење, домаќините ќе постигнат многу голови и затоа нашата прогноза е +3,5. Повод за овој залог е тоа дека во последниот директен судир меѓу овие ривали Троа забележа загуба со 3-1 што е повеќе од 3,5 гола, освен тоа Монако има победа со 6-0 и загуба со 1-4 во последните 6 игри.

Нашата прогноза: +3,5, Кое. 2,33 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни  начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови