1xBet: Предлог типови за денес (10.12)
Објавено на 10/12/2017 | ТИПОВИ

ТИКЕТ НА ДЕНОТ – 10.12.2017

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Аусбург-Херта – 18:00

Херта е домаќин на Аусбург во последната рунда од Бундеслигата. Домаќините можеби имаат мала предност, но ова се должи на домашниот фактор и инстант форма, а не на сите фудбалски заслуги. Во овој натпревар, не очекуваме многу голови или.

Нашата прогноза: X, Кое. 3,4 во 1xbet

  1. Сасуол-Кротоне- 18:00

Нашата втора прогноза за оваа недела ќе биде италијанскиот натпревар од Серија А помеѓу Сасуол и Кротоне, бидејќи гостите имаат нов тренер и ќе се обидат да постигнат извонредна победа што ќе ги однесе од последните места. Што се однесува до домаќините, тие се во лоша сосотјба и мислиме дека неможат да се пофалат со нивната игра, а гостите се со новв тренер со нови идеи.

Нашата прогноза: 2, Кое. 5,6 во 1xbet

  1. Леванте-Атлетик Билбао -18:30

Домаќините играат добро во одбрана, но во напад се слаби и за ова се должат и седум нерешени натпревари, со кои паднаја долу на табелата. Но, тие сеуште имаат три места над својот ривал Билбао. Гостите кои отсекогаш биле фактор во поделбата се борат за нивниот опстанок, што е сосема нереално во поглед на нивните способности. Сепак, двата тима ќе ја бркаат победата во оваа игра и се очекуваат голови во двата гола.

Нашата прогноза: +2,5, Кое. 2,39 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни  начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови