1xBet: Предлог типови за денес (11.11)
Објавено на 11/11/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

1. Данска-Ирска– 20:45.

Во овој дуел се среќаваат екипите на Данска против Ирска. Во овој дуел букмејкерите даваат убедлива победа за Данска, која има два одиграни натпревари со Ирска и во двата покажале убедлива победа, а сметаме дека во моментов тимот на Ирска е во прилично добра форма, кој може да направи чуда па затоа овој дуел прогнозираме реми или победа на Ирска.

Нашата прогноза: Прогноза X2, Кое. 2.24 во 1xbet

2. Специја-Фрозионе- 20:30.

Специја е 16-та од 22 тима, но ако се гледаат само домашните мечеви тие се на врвот на табелата. Фрозиноне се лидери, меѓутоа, разликите се минимални, со 3 поени што ги делат првите осум тимови, дури и тринаесетиот тим е само шест поени од лидерот. Гостите не постигнале гол само еднаш во седум натпревари, а со оглед на тоа што Спајс е силен домаќин нашата прогноза е.

Нашата прогноза: Г/Г, Кое. 2.07 во 1xbet

3. Барселона Б-Хуеска – 19:30

Барселона Б и Хуеска. Кога ќе слушнете Барселона мислите дека секој игра фудбал и го разбира фудбалот. Тимот на Барселона Б е добар, но за Б групата, постојат играчи кои се стремат да се докажат за првиот тим, но тие не секогаш ги добиваат. Гостите се мајстори за нерешени натпревари и мислиме дека во оваа игра тие ќе го направат тоа и ќе земат една точка. Статистичките податоци за натпреварот се наклонети на оваа прогноза и веројатноста за тоа да се случи е одлична.

Нашата прогноза: X, Кое. 3.28 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит! 

Можни начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови