1XBet: Предлог типови за денес (15.10)
Објавено на 15/10/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet  ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Брајтон-Евертон -14:30

По неколку неуспешни гостувања на гостите од Евертон, мислам дека е време да покажат добар фудбал и да успеат да го совладаат не толку кавалитетниот тим на Брајтон. Само три точки се задолжителни за тимот на Евертон да се искачи ранг-листата. Затоа нашата прогноза е силна победа за тимот на Евертон.

Нашатапрогноза:  2 , Кое. 2,55 во 1xbet

  1. Саутемптон – Њукасл – 17:00.

Овде се обложуваме на домашна победа. Вистина е дека Њукасл добро се справува, со добар тренер и не е лесни да се победат. Саутемптон за нас е подобар тим. Да се биде зад Њукасл во табелата се должи според нас на потешката програма на почетокот на сезоната. Како фудбалери, исто така, верувам дека Саутемптон се подобра класа. Време е да почне да заработува бодови на домашен терен. Во последните сезони, тие се многу стабилен тим, особено како домаќин. Мислам дека тие ќе го поразат новодојденецот, дури и ако тоа е Њукасл со Рафа Бенитез на чело.

Нашата прогноза: 1, Кое.1,93 во 1xbet

  1. Малага-Леганес -18:30

Малага се беспомошни и имаат само една точка во Примера Лига, а работите се многу сериозни со нив и очигледно тимот е во криза. Леганес како почетник е добро претставен, напред е и се наоѓа во средината на табелата во лигата. Овде можете навистина да се обидете да барате повеќе од два и пол  гола. Малага нема победи уште од почетокот на сезоната, а се надеваме дека денес може да направи нешто во врска со тоа.

Нашата прогноза: +2,5 Кое. 2,64 во 1xbet

 

Добијте бонус до 6.000 денари за прв депозит!

Можни начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови