1xBet: Предлог типови за денес (15.12)
Објавено на 15/12/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Ален-Фортуна Келн – 19:00

Еден од натпреварите од третата лига во Германија е помеѓу екипите на Ален и Фортуна Келн. Ален се наоѓаат на 10 место во првенството и постигнаа победа на последната средба како домаќини. Домаќините имаат четири победи во последните шест домашни натпревари. Гостите од Фортуна Келн се на петтото место на шампионатот и забележаа загуба на својот последен натпревар како гости. Гостите имаат само една победа во последните шест натпревари.

Нашата прогноза: +3,5, Кое. 3,52 во 1xbet

  1. Сент Етиен-Монако- 20:45.

Мислиме дека гостите од Монако ќе победат без проблем, бидејќи домаќините се наоѓаат во серија на доста лоши резултати, немаат победа долго време, а мислиме дека тоа нема да се случи ни на овој натпревар. Од друга страна, Монако веќе излезе од Лигата на шампионите и нема на што да се концентрира, против Сент Етиен имаат добри индикатори, па затоа тие треба да победат без проблем.

Нашата прогноза: 2, Кое. 1,85 во 1xbet

  1. Севиља-Леванте -21:00

Последниот наптревар за денес, во првиот натпревар од 16-тата рунда на фудбалскиот шампионат на Премиер лигата, тимот на Севилја, кој е на петтото место на табелата со 28 бодови, го дочекува пред своите лојални фанови тимот на Леванте, 15 место со вкупно 16 бодови. Задачата и на двата клуба е победа.

Нашата прогноза: +2,5, Кое. 1,6 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни  начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови