1xBet: Предлог типови за денес (17.12)
Објавено на 17/12/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Беневенто-Спал – 18:00

Дерби  помеѓу Беневенто-Спал, двата тима кои се нови за Серија А, домаќините се комплетна трагедија и Сигурни за Серија Б, кое е повеќе од јасно, но гостите имаат шанси да преживеат тие мора да поминат, двата тима немаат победнички поени, гостите не победуваат како гости, но тука е моментот за трите бода, коефицинетот е добар и треба да се искористи оваа шанса.

Нашата прогноза: 2, Кое. 2.9 во 1xbet

  1. Лас Палмас-Еспањол- 18:30

Мислиме дека ова е најбезбедната двојка за натпреварите оваа недела. Коефициентот е близу до 3, кога ќе направиме споредба на двата тима, Лас Палмас се патници оваа сезона би биле дел од втората лига доколку продолжат вака.И гостите од Еспањол не се многу во форма, но во споредба со Палмас се подобри и мислиме дека ќе ја дадеме прогнозата за Еспањол.

Нашата прогноза: 2, Кое. 3.22 во 1xbet

  1. Аталанта-Лацио -20:45

Долго време го проучувавме овој меч и не можевме да најдеме причина да за победник. Аталанта дома е всушност четвртата најмоќна одбрана во лигата,додадете на овој факт, дека стрелецот на од 50% од головите на Лацио е казнет за овој натпревар. Додадете ја 5-та најефикасна гостинска одбрана. На сето ова ќе додадеме дека во остварувањето на своите цели гостите имаат еден меч помалку. На ова додаваме и натпревар по три дена за домаќините, и тие не се рамнодушни кон тоа.

Нашата прогноза: X, Кое. 3.44 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни  начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови