1xBet: Предлог типови за денес (19.11.2017)
Објавено на 19/11/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

  1. Вердер Бремен-Хановер – 18:00

Домаќините сеуште немаат победа од почетокот на сезоната и сè уште бараат некој  за да изненадат и да го поразат, но мислиме дека денес нема да му се насмевне среќата. Победа на гостите е можна но мислиме дека домакините нема да го дозволат тоа и наптреварот ќе заврши без победник.

Нашата прогноза: X, Кое. 3,54 во 1xbet

  1. Лас Палмас-Леванте- 18:30.

Лас Палмас е во многу лоша форма оваа сезона, Леванте пак се претставуваат доста добро во Примера, имаат само 3 порази и доста реми, но дефинитивно се наоѓаат во подобра ситуација од Лас Палмас што се гледа и од табелата, каде домаќините се претпоследни. Тие имаат само една победа сезонава над Атлетик Билбао и четири изгубени натпревари во петте домашни натпревари. Затоа мисламиме дека денешната игра нема да биде многу различна.

Нашата прогноза: X2, Кое. 2,12 во 1xbet

  1. Бордо-Олимпик Марсеј -21:00

Дерби од кругот во Лига 1 помеѓу екипите на Бордо и Олимпик Марсеј. Двата тима ја започнаа сезоната сосема колебливо и сега секој од нив би сакал да победи. Домаќинот, сепак, не го знае вкусот на освојувањето на веќе 5 последователни натпревари во Првата лига и ова е добра можност да се врати на победнички начин. Гостите од Марсеј не го знаат вкусот на загубата на 8 последователни натпревари во шампионатот и излегуваат на овој натпревар со многу самодоверба. Гостите сепак немаат победа на овој стадион од 1977 година. Очекуваме “машка” игра од двата тима, отворен натпревар, но со малку голови и нерешен резултат.

Нашата прогноза: X, Кое. 3,48 во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни  начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови