1xBet: Предлог типови за денес (20.10.2017)
Објавено на 20/10/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Брајтон-Евертон -14:30

Вечерва во 20:00 часот е 10-тиот круг на холандската прва дивизија. Тимовите што ги одбравме да ги типуваме се екипите на Хелмонд спорт и Телстар.

Домаќините се на 17-то место во пласманот. Тие имаат само шест бодови од 1 победа, 3 нерешени и 5 изгубени меча. Телстар се наоѓаат на 8 место по 3 победи, 5 нерешени и 1 изгубен меч.

Нашатапрогноза:  +3,5 , Кое. 2,35 во 1xbet

  1. Саутемптон – Њукасл – 17:00.

Овде се обложуваме на домашна победа. Вистина е дека Њукасл добро се справува, со добар тренер и не е лесни да се победат. Саутемптон за нас е подобар тим. Да се биде зад Њукасл во табелата се должи според нас на потешката програма на почетокот на сезоната. Како фудбалери, исто така, верувам дека Саутемптон се подобра класа. Време е да почне да заработува бодови на домашен терен. Во последните сезони, тие се многу стабилен тим, особено како домаќин. Мислам дека тие ќе го поразат новодојденецот, дури и ако тоа е Њукасл со Рафа Бенитез на чело.

Нашата прогноза: 1, Кое.1,93 во 1xbet

  1. Сент Ентјен –Монпелиер 20:45

Домаќините се во добра форма и се наоѓаат во медалната зона, но сепак имаат многу работа за да го задржат барем третото место на крајот на шампионатот.Ако се потпираат на нивните домаќинства тешко ќе има упорност на посетите, но за да помине до статистиката домаќините се без покрив над главата и немаат никаква загуба. Гостите се малку полоши како гости со статистика 1-1-2, па мислиме дека домаќините ќе победат на овој натпревар.

Нашата прогноза: 1  Кое. 2,27 во 1xbet

Добијте бонус до 6.000 денари за прв депозит!

Можни начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови