1xBet: Предлог типови за денес (22.12)
Објавено на 22/12/2017 | ТИПОВИ

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Каљари-Фиорентина– 20:45

Каљари ја дочекува Фиорентина, а домаќините според нас не се во добра форма што не тера да се обложиме на 2-ка. Причините поради кој прогнозата е во корист на Фиорентина се неколку, првата од нив е тоа дека Каљари се на пет места подолу во ранг на “Серија А” од своите гости, друга причина се последните 5 натпревари на Каљари во кој тие не направија победа, а направија три загуби. Друг аргумент за овој наш залог е тоа дека во директните средби Фиорентина има позитивен биланс и тоа во последните 2 натпревари со 1-0 дома и како гостин на Каљари со 3-5.

Нашата прогноза: 2, Кое. 2.34 во 1xbet

2.Арагас-Матера- 16:30

Во овој дуел се среќаваат два сосема различни тима, тимот на домаќините од Акрагас се целосна трагедија директно се отпаднати, гостите не се некаков солиден тим но и тие немаат шанси за Серија Б но се со класа над денешниот ривал, разликата меѓу гостите и водачот на табелата е двоцифрена бројка па затоа нашата денешна прогнозата е победа за гостите.

Нашата прогноза: 2, Кое.2.15во1xbet

  1. Ден Хаг-Цволе-20:00

Нема како, а да испуштиме средба од омилената Холандија и нашиот симпатичен тим Цволе, тие имаат тешка задача да се изборат над тешкиот АДО Ден Хааг но откако изиграа прекрасна сезона тие се основниот фаворит за освојување, а ние ќе се довериме на гостите кои играат многу добар фудбал.

Нашата прогноза: 2, Кое.2.43во1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови