1xBet: Предлог типови за денес (24.11)
Објавено на 24/11/2017 | ТИПОВИ

 

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.

 

  1. Падерборн-Карсруе– 19:00.

Падерборн се среќава со Карлсруе за прв пат после неколку години во третата германска лига. Домаќините се лидери на пласманот и се наоѓаат во серија од 8 натпревари со целосна победа дома, со само 5 гола , а во исто време со постигнати 24 голови. По падот во трета лига, тимот на домаќините е цврсто решен да се врати во втората лига и ништо не може да ги запре. Тимот на гостите е многу слаб противник во гости, а на Бентлер арената Карлсруе не победиле во 5 последователни натпревари.

Нашата прогноза: 1, Кое. 1.7 во 1xbet

  1. Вест Хем-Лестер- 21:00.

Вест Хем се среќава со Лестер во првиот меч од овој круг од Премиер Лигата. ‘’Чеканите’’ го отпуштија својот тренер Славен Билиќ, слабите резултати го направија овој потег логичен и никој не може да ги тужи сопствениците за одлуката. Работите со новиот тренер не тргнаа добро, тимот од источен Лондон загуби во минатиот круг. Лестер пак лебдат околу средината на табелата но како гости прават не толку лоши натпревари и не мислам дека ќе се дадат на противникот лесно во овој натпревар. Генерално опасен натпревар за обложување, кој може да заврши на секаков можен начин.

Нашата прогноза: X, Кое. 3.4 во 1xbet

  1. Селата Виго-Леганес – 21:00

Откако завршивме со наптпреварите од Европа со Лигата на Шампионите и Лигата на Европа, наша цел е да се вратиме на првенството на стариот континент и во светот. Ви предлагаме натпревар од Шпанија, Селта Виго – Леганес. Домаќините почнаа малку лошо, додека гостите изненадливо се горе на табелата. Сепак, Селта има најголемо искуство во освојувањето на битките во лигата. Момците треба да завршат во средината на табелата додека домаќините ќе се обидат да го нападнат местото за Европа. Во двата тима не пријавуваат повредени играчи, па покрај домашната победа, се друго ќе биде изненадување. Среќно.

Нашата прогноза: 1, Кое. 1.99  во 1xbet

Добијте бонус до 6,000 денари за прв депозит!

Можни начини за депозит: Visa, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller.

Тагови