Месечна архива: "May 2017"

May 31, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 31, 2017 - 0 Коментари

Ilves – PS Kemi   3+ JJK Jyvaskyla – KuPS   3+ Dinamo Zagreb – Rijeka   Т2 1+ Urawa Reds – Jeju   1...

Повеќе
May 31, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Откако изминатите денови повеќето медиуми во Македонија објавија интернет страни од каде што може да се купат односно резервираат билети за Супер Купот на УЕФА, со соопштение излегоа и официјалните лица кои повторно потенцираат дека...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Шпанскиот репрезентативец Андер Ерера сака да ја продолжи својата кариера на Олд Трафорд. Подолго време се шпекулираше дека шпанска Барса е заеинтересирана за ангажман на фудбалерот, a дури и официјални лица на клубот имале контакт...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Винченцо Монтeла го продолжи договорот како тренер на Милан за уште една година или до 2018/2019. Објавената одлука доаѓа два дена откако Монтела го изведе Милан до 6-тото место во Серија А и пласман за...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Тото Волф, шефот на тимот на Мерцедес, е убеден дека победата на Себастијан Фетел во Гран При на Монако оваа недела не беше во режија на тимот на Ферари. Себастијан успеа да помине пред својот...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред Франк Кеси пристигна во Милан.  Двата клуба се договориле за трансферната сума, која изнесува 28 милиони евра. Самиот фудбалер ќе потпише за 5 години со “росонерите” и ќе добива по 2,5...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Средбата реванш меѓу британецот Ентони Џошуа и украинецот Владимир Кличко може да се одржи на 28-ми октомври 2017 на стадионот “Милениум” во Кардиф. Објектот е со капацитет од 74 000 седишта, што на 3 јуни...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Ливерпул изненадувачки го доведе талентираниот напаѓач на Челзи Доминик Соланке. За 19-годишниот напаѓач, тие ќе платат околу 3 милиони фунти. Самиот играч пак ќе добива по 20 000 фунти неделно на “Енфилд”. Соланке нема ниту...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Mладиот фудбалер на Манчестер Сити Габриел Жесус е фотографиран како ги фарба улиците за Светското првенство во Бразил во 2014 година. 19-годишниот бразилец, пристигна во клубот на почетокот на календарската година за 27 милиони евра....

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Шефовите на Борусија Дортмунд го отпуштија тренерот Томас Тухел. 43-годишниот стратег од Баварија си заминува по само две сезони на чело на “жолто-црните”. Иако тој е тренерот на Борусија со најмногу освоени поени во просек...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери кои ќе играат на историскиот пласман на Европското првенство во Полска. Младите фудбалери се во група со Шпанија, Португалија...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Младиот голман на Грбља Лазар Царевиќ, потпиша со Барселона. 18-годишниот голман беше избран меѓу 50-те најдобри млади фудбалери во Европа, а Баерн Минхен и Манчестер Сити, исто така, беа многу заинтересирани, но на крајот, Барселона ја...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Голден Стејт Вориорс, ќе треба да се справат во целата финална серија во НБА против Кливленд Кавалирс без тренерот Стив Кер. Уште минатата недела генералниот менаџер на тимот Боб Маерс соопшти дека Кер...

Повеќе