Дневна архива: "02/06/2017"

June 2, 2017 - 0 Коментари

Фенербахче ја елиминираше Дарушафака во полуфиналето во плеј-оф серијата на турскиот шампионат. Тимот на Перо Антиќ ќе ја брани титулата против Бешикташ или Анадолу Ефес. По две победи на Фенер, сега дојде и третата со...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Волфсбург започна со зајакнување за новата сезона со рекорден трансфер – на Џон Ентони Брукс од Херта Берлин. За американецот ќе бидат платени 20 милиони евра, што е рекорд за американски фудбалер. 24-годишниот дефанзивец потпиша...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Џенсон Батон официјално ќе го направи своето деби во Super GT серијата во автомобил на Honda во август на “Сузука”. Светскиот шампион постојано беше поврзуван со учество на Suzuka 1000km во Super GT. По Гран...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Стоук Сити го привлече искусниот Дарен Флечер со договор за две сезони. Капитенот на шкотскиот национален тим си заминува како слободен агент од Вест Бромвич, откако истече неговиот договор на 30 јуни. 33-годишниот играч има...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Хорхе Сампаоли беше претставен и официјално како селектор на аргентинската репрезентација. Неодамна тој ја напушти Севиља, а првата задача пред него е да ги пласира “гаучосите” на Мундијалот 2018 во Русија. Сампаоли е третиот тренер...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Челзи ја прифати понудата од 10 милиони фунти за вториот чувар на мрежата, босанецот Асмир Беговиќ, кој потпиша тригодишен договор, и се врати во Бурнемаут, откако голманот настапуваше на позајмица за оваа екипа во 2007 година,...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Со убедлива победа од 29:19 (11:10) против Кил, и поразот на Фленсбург кај Гепингем – 31:27 (14:15), тимот на Рајн Некар Ловен во чии редови се македонските репрезентативци Филип Талвски и Дејан Манасков ја одбрани...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Ајакс го врати во клубот напаѓачот Клас Јан Хунтелар, по осум години, откако замина во насока Реал Мадрид, од каде подоцна играше и во Милан и Шалке 04. 33-годишниот холанѓанец потпиша договор за само една...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Максим Хаму беше исфрлен од отвореното првенство на Франција – Ролан Гарос, откако францускиот тенисер ја бакна новинарката на телевизија Еуроспорт. Момчето што доби специјална покана од организаторите на турнирот, како еден од најмногу ветувачките...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Лион уште еднаш докажа дека е најсилниот тим во Европа кај жените. Францускиот тим ја освои втора година по ред Лигата на шампионите, откако во финалето во Кардиф славеше над сонародничките од Пари Сен Жермен...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Откако претходната недела се појавија гласини дека Манчестер Јунајтед понудиле 40 милиони евра, а екипата на Интер побарала 55 милиони евра, Газета дело Спорт денеска објави дека Црвените Ѓаволи ја приближиле понудата до бараната и...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Голден Стејт Вориорс поведе со 1:0 во финалето на НБА, против шампионие Кливленд Кавалирс со 113:90 (35:30; 25:22; 33:20; 20:18). Кевин Дурант и Стеф Кари беа над сите во селекцијата на победниците и...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Сити продолжува сериозна офанзива на трансфер пазарот веднаш по крајот на сезоната. По португалецот Бернардо Силва од Монако, сега дојде и голманот на Бенфика Едерсон кој потпиша договор со “граѓаните”, а договорот ќе биде...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Football – Switzerland Super League: Basel – St.Gallen GG Basketball – Spain ACB: Real Madrid – Unicaja 1 Basketball – Italy Lega A: Milano – Trento 1 Tenis – ATP French Open: H.Zeballos – D.Goffin 2...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на утрешното финале од Лигата на Шампионите во Кардиф, легендата на Барселона и шпанскиот фудбал, Чави изјави дека Џанлуиџи Буфон го заслужува трофејот во Лигата на Шампионите. “Џиџи Буфон и Дани Алвеш го...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Sillamae K. – Vaprus P.   1 Cobb R.- Wexford   1 Cherkaskiy D. – Ternopil   1 Lugano – Luzern   1 Derry C. – Galway   1...

Повеќе