Дневна архива: "03/06/2017"

June 3, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Реал Мадрид ја одбрани минатогодишната титула и со победата од 4-1 ја освои 12та, историска титула во Лигата на Шампионите. Натпреварот кој се играше на најголемиот стадион во Велс започна доста интересно. Јувентус...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

ЈУВЕНТУС: Буфон, Кијелини, Бонучи, Барѕаљи, Алекс Сандро, Кедира, Пјаниќ, Дани Алвеш Дибала, Манџукиќ, Игуаин Резерва: Азамоа, Бенатија, Квадрадо, Лемина, Лихтштајнер, Маркизо, Нето РЕАЛ МАДРИД: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Крос, Касемиро, Модриќ Иско, Бензема, Кристијано...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

И конечно во финалето на Лигата на Шампионите ќе гледаме македонски ракометен клуб откако предмалку во Келн во полуфиналниот натпревар Вардар со гол во последната секунда го елиминираше гигантот Барселона со 26-25. Во крајно рамноправна...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на Јувентус Масимилиано Алегри сака од фудбалерите да го одиграат финалето со Реал Мадрид “со срце и гордост”. “Старата Дама” се соочува во Кардиф против “кралевите” во големиот судир за трофејот на Лигата на...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан изјави дека тензиите пред финалето на Лигата на Шампионите против Јувентус во Кардиф ќе бидат целосно на неговиот тим. Реал ќе се обиде да стане првиот тим во историјата...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Лига Шампиони – Финале: Јувентус – Реал Мадрид Стадион: “Милениум” Кардиф (Велс) Почеток: 20:45 часот Неколку часа не делат од почетокот на најочекуваниот натпревар сезонава во европскиот фудбал. Вечерва од 20,45 часот на “Милениум стадионот” во...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Гаел Монфис го елиминира Дастин Браун со 6:4, 7:5, 6:0 во првиот круг на тенискиот турнир од Гренд слем “Ролан Гарос”, како дуелот им се допадна на гледачите со неколку нестандардни и атрактивни изведби од...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Френк Кеси вчера и официјално потпиша за Милан, откако на тестовите падна пред два дена поради повреда која не е опасна. Фудбалерот на Aталанта е уште едно засилување за “росонерите”, по Матео Мусакио. Минатата ноќ...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Football – Champions League: Juventus – Real Madrid GG Basketball – Turkey Super Lig: Anadolu Efes – Besiktas 1 Basketball – Poland Basket League: Zielona Gora – Torun 1 Tenis – ATP French Open: H.Chung – K.Nishikori...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на вечерашниот натпревар помеѓу Јувентус и Реал Мадрид можеме да сретнеме најразлични споредби помеѓу овие два клуба. Секако една од најпривлечните е онаа за вредноста на двата тима. Според последните информации од трансфер...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Милениум е стадионот каде вечерва ќе бидат насочени сите погледи. Стадионот во Кардиф е изграде во 1999 година и е со капацитет од 74500 седишта. Овој стадион кој е со подвижен кров се користи најчесто...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

На интернет се појави дизајнот на шампионската маичка на Јувентус која ќе биде носена од фудбалерите и стручниот штаб на Јувентус во случај вечерва да победат во финалето во Кардиф. Она што е интересно е...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Која екипа ќе ја освои Лигата на Шампионите вечерва? Јувентус Реал Мадрид surveys...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Nagoya G. – Z. Kanazawa   1 Brommapojkarna – Degerfors   1 Honka – AC Oulu   1 Ordabasy – Taraz   1 Lokmotiv A. – Atyrau   1...

Повеќе