Дневна архива: "04/06/2017"

June 4, 2017 - 0 Коментари

Слави Македонијо, Вардар ја покори ракометна Европа. Конечно! По Кометал Ѓорче Петров во женска конкуренција во историјата на европскиот ракомет во машка конкуренција Вардар ја запишува Македонија со болдирани букви. Вчера Барселона, а денес ПСЖ клекна...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот десен дефанзивец на Интер, Манчестер Сити и Рома Даглас Маикон ќе ја продолжи кариерата во тимот на Авај. 35-годишниот бразилски репрезентативец беше без клуб цела година откако ја напушти Рома во летото минатата година....

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Лидерот на Кливленд Кавалирс Леброн Џејмс веќе е навикнат со бучавата околу себе и по се изгледа дека коментарите за неговото претставување во сезоната не се одразуваат на никаков начин на неговата игра. “Кралот” призна...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Уго Љорис со години беше еден од најдобрите голмани во Европа. Тотенхем направија одлична работа кога тој беше донесен од Лион, а во меѓувреме стана незаменлив меѓу стативите на голот француската репрезентација. Така и беше...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Навивачите на Јувентус беа спремни за голем празник синоќа, но наместо тоа повторно останаа разочарани. Со тоа пропадна и трговијата на маички кои ги прикљжуваа трите титули, што никогаш не беа освоени од “бјанконерите”. Синоќа...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот шампион на Германија Минхен 1860 остана без лиценца за професионалниот фудбал. Јорданскиот инвеститор во клубот Хасан Исмаик одби да даде банкарски гаранции меѓу 5 и 10 милиони евра за тековни плаќања до крајниот рок...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Триесетгодошниот италијанец Андреа Довициозо е победник на денешната трка од кралската класа Мото ГП на постата Муџело. Возачот на Дукати на почетокот беше целосно во позадина, далеку зад лидерот во генералниот пласман Mавееик Виналес, како...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид го победи Јувентус со 4: 1 и ја освои Лигата на Шампионите за рекорден 12-ти пат. “Кралевите” се и првиот тим откако турнирот се одржува во овој формат, кој успеа да го одбрани...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид ја освои Лигата на Шампионите по успехот над Јувентус со 4:1 во Кардиф, а локалниот миленик Герет Бејл влезе во историјата на турнирот со интересно достигнување. Велшанецот, кој се појави како резерва во...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на Јувентус Масимилиано Алегри беше разочаран, но не и очаен по поразот со 1:4 од Реал Мадрид во финалето на Лигата на шампионите. Според него малку неговиот тим паднал во психолошки план, но тој...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Легендарниот Зинедин Зидан може да се гордее не само со својата кариера како фудбалер, но и со своите импресивни достигнувања во инаку краткото време откако е тренер на Реал Мадрид. Уште во втората сезона на...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Football – Norway Eliteserien: Rosenbourg – Stromsgotset 1 Basketball – Greece Basket League: Olympiakos – Panathinaikos 1 Tenis – ATP French Open: R.Bautista – R.Nadal 2 Tenis – ATP French Open: A.Ramos – N.Djokovic 2 Tenis –...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Џанулиџи Буфон вчера имаше шанса да стане највозрасниот фудбалер кој го подигнал пехарот во Лигата на Шампионите и еден од ретките кој ги освоил речиси сите можни трофеи. Сепак на една сезона пред пензионирањето Џиџи...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Проклетството на Јувентус и Џанлуиџи Буфон и натаму продолжува. Седмо загубено финале за Јувентус, далеку повеќе од било кој клуб и трето за Буфон кој никако да успее да го склопи мозаикот на трофеи со...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

Sirius – Halmstad   GG Viking – Kristiansund   1 Tenerife – Gimnastic   1 KuPS – Mariehamn   GG...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе