Дневна архива: "06/06/2017"

June 6, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на Атлетико Мадрид Диего Симеонe ги отфри гласините поврзани со неговата иднина. Аргентинскиот стручњак се споменува како опција за нов тренер на Интер, но самиот тој изјави дека има намера да продолжи да ги...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Bolívar VS San José.. A Coast to Coast #Golazo from Keeper Matías Dituro to end the match 💥⚽️😎 A post shared by Football Soccer Futbol (@rldesignz) on Apr 24, 2017 at 1:36pm PDT...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Откако беше отпуштен Томас Тухел, шефовите на Борусија Дортмунд успеаа да го убедат Петер Бос да го наследи. Досегашниот тренер на Ајакс си замина од “Амстердам Арена” по само една сезона, во која го донесе...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Каролина Плишкова е на пат да стане новата светска број 1 кај дамите, откако веќе е во четвртфиналето на “Ролан Гарос”, и тоа за прв пат во својата кариера. Чешката тенисерка стигнува до оваа фаза...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Арсенал го доведе првото засилување за летото, Сеад Колашинац од Шалке 04. Босанскиот репрезентативец доаѓа како слободен агент и неговиот договор со тимот од Лондон е за пет години. Интерес кон него имаше уште од...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Играчите на Реал Мадрид ќе ги добијат најголемите бонуси во историјата на фудбалот, откако го одбранија трофејот во Лигата на шампионите и стигнаа до дубл од европска и шампионска титула за прв пат од 59...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Од тимот на Ферари се одушевени од презентацијата на болидот за 2017 година SF70H. Според техничкиот директор на Скудерија Матија Биното болидите на Себастијан Фетел и Кими Раиконен ќе се силни на сите патеки од...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Борусија Дортмунд го објави трансферот на третиот нов фудбалер со кој го зајакнува својот тим пред следната сезона. Германците го земаат капитенот на младинската репрезентација на Франција до 18 година Дан-Аксел Загаду од Пари Сен...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Овогодинешната финална серија помеѓу Голден Стејт и Кливленд е најгледана од рекорден број на гледачи на телевизија. Двете победи на Воините биле гледани од просечно 19.6 милиони луѓе, што е за милион повеќе од минатата...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид, испиша историјата со освојување на 12-та титула и прва на еден клуб кој ја одбрани во Лигата на шампионите. Сега за новата сезона се познати 22 директни учесници. Шпанските клубови ќе имаат најмногу...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

ЕХФ ТВ направи избор на најдобриот тим во историјата на Фајнал Форот во Лигата на Шампионите. Меѓу првите седум се најде и македонскиот капитен Кирил Лазаров како најдобар десен бек, а еве го најдобриот тим:...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Шампионoт на Македонија Вардар кој ја освои Суперлига ќе ја претставува и оваа година Македонија во квалификациите за Лигата на шампионите, кој ќе започне од вториот круг. “Црвено-црните” ќе го одиграат првиот натпревар од второто квалификациско...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Football – International Friendly: Ukraine – Malta 1 Football – International Friendly: Israel – Moldova 1 Basketball – Turkey Super Lig: Anadolu Efes – Besiktas 1 Tenis – ATP French Open: P.Busta – R.Nadal 2 Tenis...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе