Дневна архива: "09/06/2017"

June 9, 2017 - 0 Коментари

Верувале или не, Сандерленд беше на последното место во Премиер лигата во сезоната зад нас, а заработи повеќе пари од Реал Мадрид за одбрана на титулата во Лигата на шампионите! “Црните мачки” добија 107 милиони...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Италијанската Сериа А важи за една од петте најдобри фудбалски лиги во светот, и многумина сметаат дека италијанските клубови се фантастични во одбрана, а не во офанзива. Сепак кога ќе се погледне во просекот на голови...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Мегаѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо може да го пропушти натпреварот за Суперкупот на Европа против својот поранешен тим Манчестер Јунајтед, објави “Марка”. Португалецот најверојатно ќе добие подолга пауза и нема да биде на линија...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот играч на Баерн Минхен Вили Сањол се врати во клубот во улогата на помошник на тренерот Карло Анчелоти. Французинот потпиша за две години со баварците и се приклучи на штабот на Анчелоти, во кој...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот тренер на ЦСКА Москва Леонид Слуцки беше назначен за менаџер на англискиот тим од Чемпионшип дивизијата Хал Сити. Слуцки беше на чело на ЦСКА од 2009 до декември 2016 година. За овој период тимот...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Ирвинг Лозано е нов играч на Манчестер Сити. Крилниот фудбалер на Пачука беше поврзан со сите поголеми клубови во Европа, но беше најбрз Манчестер Сити. Лозано има 21 година, и се чини дека ќе биде...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Bosnia – Greece   1 Sweden – France   3+ Estonia – Belgium   2&T2 2+ Russia – Chile   GG...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Лука Модриќ беше одреден по петти последователен пат за најдобар фудбалер во Хрватска за сезонава. Фудбалерот кој ја освои Лигата на Шампионите и титулата на Шпанија со Реал Мадрид, ги предводи гласовите, од локалниот фудбалски...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Еден од најпопуларните сајтови за ракомет во светот handball-planet.com, го избра најдобриот тим од млади ракометарки за минатата сезона. Во него се најдоа Дина Екерле (најдобар голман, Турингер, Германија), Итана Грбиќ (најдобро лево крило, ЖРК...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Сержио Консеисао е новиот тренер на португалскиот гигант Порто. 42-годишниот поранешен португалски репрезентативец за последно работеше во францускиот Нант, кој го напушти за да дојде во Порто. На функцијата Консеисао го наследи Нуно Еспирито Санто...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Football – World Cup Qualifiers: Estonia – Belgium 2 Football – World Cup Qualifiers: Andorra – Hungary 2 Football – World Cup Qualifiers: Gibraltar – Cyprus 2 Football – World Cup Qualifiers: Letonia – Portugal...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Germany – San Marino   1 Panthrakikos – Apollon   2 Latvia – Portugal    2 Netherlands – Luxembourg   1 Slovenia – Malta   1 Aris – Sparta   1 PAS – Anagennisi  ...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Latvia – Portugal   2 Netherlands – Luxembourg   1 Faroe I. – Switzerland   2 Andorra – Hungary   2 Estonia – Belgium   2...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Беневенто е последен патник во Серија А откако вчера вечер во реванш натпреварот од финалето во Плеј-офот ја совлада екипата на Карпи минимално со 1-0. Првиот натпревар заврши без голови, а вчера херој...

Повеќе