Дневна архива: "10/06/2017"

June 10, 2017 - 0 Коментари

Португалецот Бернардо Силва е првото засилување за Пеп Гвардиола во Манчестер Сити за новата сезона, откако го смени шампионот на Франција Монако со дресот на “граѓаните”. Трансферната сума на португалскиот офанзивен плејмеркер е 43 милиони...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Бразилецот Максвел во саботата стана најуспешниот играч во историјата на фудбалот и на најдобар можен начин отиде во пензија на 36 години. ПСЖ го освои француското првенство, а за Максвел тоа беше дури 37 трофеј во...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Шампионот на Англија Челзи доби 150,8 милиони фунти од Премиерлигата во првата сезона, во кој е во сила распределбата на средствата од новиот голем договор за телевизиските права. Вкупната сума исплатена на 20-те клуба во...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Халфот на Јанг Бојс Денис Закарија премина во Борусија Менхенгладбах. 20-годишниот швајцарски репрезентативец ќе го носи дресот со број 8. Тој потпиша договор до 2020 година, а според медиумите трансферната сума е 10 милиони евра....

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Шалке се ослободи од тренерот Маркус Вајнцијрел и го назначи на негово место Доменико Тедески, кој до моментов го водеше второлигашот Ерцгебирге Ауе. Тимот од Гелзенкирхен ја заврши сезоната на десеттото место и нема да...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Популарниот Handball-Planet.com ја објави листата на топ 10 најдобри трансфери за минатата сезона во светот на ракометот кај жените. На втората позиција се најде французинката која го засили македонскиот шампион ЖРК Вардар, Александра Лакрабер, додека...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Лучијано Спалети и официјално ќе го презеде италијанскиот гигант Интер. Стручњакот потпиша за две години со “нероазурите” и ќе треба да го враќа на славата трикратниот европски шампиони. Фановите на миланскиот гигант се надеваат дека...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Леброн Џејмс забележа рекорден за финална серија деветти трипл-дабл, а Каиро Ирвинг забележа 40 поени во победата на Кливленд Кавалирс со 137:116 против Голден Стејт Воини, со што шампионите ги задржаа шансите за дуплирање на...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Голгетерот број 1 на Манчестер Јунајтед за сезоната 2016/17 – Златан Ибрахимовиќ, беше ослободен од клубот. “Црвените ѓаволи” го привлекоа 35-годишниот швеѓанец во почетокот на минатата сезона, но откако тој ги скина вкрстените врски во...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Football – World Cup Qualifiers: Kazahstan – Denmark 2 Football – World Cup Qualifiers: Slovenia – Malta 1-1 Football – World Cup Qualifiers: Montenegro – Armenia 1 Football – World Cup Qualifiers: Lithuania – Slovakia...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерите-полупрофесионалци и аматери, репрезентативци на Андора приредија големо изненадување. Вчера, во рамките на квалификациите за пласман на СП во Русија на домашен терен ја совладаа репрезентацијата на Унгарија со 1-0. Со овој резултат тие ја...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе