Дневна архива: "11/06/2017"

June 11, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Англија е победникот на овогодинешното издание на СП во фудбал за играчи до 20 години. Во финалниот натпревар Англија славеше минимално над Венецуела со што ја освои првата титула во ова натпреварување....

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

Коби Брајант сеуште е актуелен во медиумите, иако повеќе не е актуелен на теренот, по неговото повлекување минатата сезона. 38-годишната легенда на Лос Анџелес Лејкерс ужива на заслужен одмор по речиси децении во елитата на...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

Килијан Мбапе сака да ужива по головите со вкрстени раце прилепени кон телото. Напаѓачот на Монако призна дека тоа го земал од 11-годишен брат Етан. “Тој го прави тоа, кога играме еден против друг на...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

Популарниот сајт Handball-Planet ги одбра 20-те најдобри трансфери во светот на ракометот за минатата сезона. Листата ја предводи французинот Недим Ремили, кој од Кретел премина во ПСЖ, а листата ја завршува Жилберто Дуарте кој дојде...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

Во јануари, Ватфорд одлучи да го донесе на заем Мбаје Нианг од Милан, со клаузула со која премиерлигашот е во можност да го откупи, но тоа нема да се случи. Франџузинот сака да се врати во Милан,...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

Football – World Cup Qualifiers: Iceland – Croatia GG Football – World Cup Qualifiers: Israel – Albania 1 Football – World Cup Qualifiers: Kosovo – Turkey 2 Football – World Cup Qualifiers: Serbia – Wales...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Челзи подготвува неверојатна понуда за фудбалерот на Јувентус Алекс Сандро. Според Ла Газета дело Спорт, Челзи планира во наредните денови да му понуди на Јувентус 60 милиони евра за одбранбениот фудбалер откако претходно...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

Bodo Glimt – Jerv   1 Iceland – Croatia   3+ Italy – Uruguay   3+ Serbia – Wales   1...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

Italy – Liechtenstein   1 Panthrakikos – Apollon   2 Aris – Sparta   1 Macedonia – Spain   2 PAS – Anagennisi K.   1  ...

Повеќе
June 11, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе