Дневна архива: "12/06/2017"

June 12, 2017 - 0 Коментари

Европскиот клупски шампион Реал Мадрид го вклучи во првиот тим за сезоната 2017/2018 младиот дефанзивец Хесус Ваљехо. 20-годишниот дефанзивец ќе биде заменик на 34-годишниот португалски ветеран Пепе, чиј договор со “кралевите” истекува на крајот на...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Трката на “Тексас Мотор Спидвеј” од американските Индикар серијата генерално се смета за едно од најбрзите и возбудливи кругови на шампионатот во историјата. Победник оваа година излезе Вили Пауер, кој беше повеќе од среќен дека...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Фабио Капело и официјално се врати во тренерската професија. Италијанецот потпиша 18-месечен договор со кинескиот Жансу Сунити, иако за неколку дена ќе наполни 71 година, а ќе добие 10 милиони евра. За последен пат Капело беше...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Овогодинешното издание на “Ролан Гарос” влезе во историјата поради Десеттата титула на Рафаел Надал, но и поради фактот дека бил поставен рекорд по посетеност на турнирот – 472 илјади гледачи. 21 000 од нив ги...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Португалскиот напаѓач Андре Силва и официјално потпиша договор со италијанскиот гигант Милан. Договорот на поранешниот напаѓач на Порто со “росонерите” е до 30 јуни 2022 година. 21-годишниот Силва е четвртото ново засилување на Милан за...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Еден од најдобрите фудбалери на Лестер Сити, Ријад Марез е еден од фудбалерите кој се најде на пошироката листа на желби на Алегри и Јувентус. Според JuveNews.eu Марез е третата желба на Алегри на крилната...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Еден од најталентираните фудбалери од средниот ред, фудбалерот на ПСЖ и репрезентативец на Италија, Марко Верати наводно признал дека сака да премине во Барселона. Според италијанскиот трансфер гуру Џанлука ди Марцо, агентот на поранешниот фудбалер...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Во петок започнува 21то издание на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Натпреварите од ова ЕП ќе се играат на шест стадиони во исто толку градови ширум Полска. Нашите надежни фудбалери натпреварите од групната...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Рафаел Надал го коментираше влијанието на чичко му Тони во неговата тениска кариера. “Мислам дека сум подготвен да патувам по турнирите веќе без Тони. Не е некоја револуција, само тој оцени да не патува повеќе...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Португалската мегаѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е најпопуларниот спортист во светот, покажа истражување на ESPN. Во топ 3 се уште и кошаркарска ѕвезда од НБА на Кливленд Кавалирс Леброн Џејмс и фудбалерот на Барселона,...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Популарниот сајт Handball-Planet ги одбра 10-те промашени трансфери во светот на ракометот за минатата сезона. Листата ја предводи хрватот Марко Копљар, кој од Барселона премина во Весрпрем, а листата ја завршува уште едно промашување на...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Ренато, кој е фудбалер на Флуминенсе се обиде да постигне гол против Атлетико Параненсе на атрактивен начин, но наместо тоа му наштети на противничкиот играч Вандерсон….  ...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Football – International Friendly: Belarus – New Zealand 1 Football – International Friendly: Latvia – Estonia 0-2 Basketball – Italy Lega A: Venezia – Trento 1 Basketball – Serbia Super League: Venezia – Trento 1...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Напаѓачот на Челзи, бразилецот Диего Коста е пред враќање во Мадрид од каде пред неколку сезони се преселив во Лондон. Коста вчера постигна гол за Шпанија во натпреварот против Македонија, а потоа во изјава за...

Повеќе