Дневна архива: "13/06/2017"

June 13, 2017 - 0 Коментари

Италијанските медиуми вечерва пренесуваат дека Патрик Шик утре и официјално ќе потпише со Јувентус. Шик, несметајќи го ангажманот на Бентанкур и Бенатија, е првото летно засилување, а клубот на Сампдорија ќе и плати 30,5 милиони...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Во петок стартува Европското Првенство за фудбалери до 21 година. Интересот за овој турнир кај нас е поголем од кога било пред се поради учеството на Македонија. Сепак интересот за овој турнир е голем и...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

8ми август е денот кога Скопје ќе биде центарот на светот. Два гиганти предводени од Кристијано Роналдо и Пол Погба ќе ги кршат копјата на Телеком Арената за не помалку значајната титула во Супер Купот...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Тајсон Фjури продолжува да говори за евентуален натпревар со актуелниот светски шампион во тешка категорија Ентони Џошуа. Поранешниот носител на круната не престанува да го коментира својот сонародник. “Ако треба да си избирам ривал, тоа...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Двократната светска шампионка во ски-алпски дисциплини и бронзена медалистка од Олимписки игри Елизабет Горгел објави крај на натпреварувачката кариера. 36-годишната австријка ги освои златните медали во спуст и Супер-Г во Гармиш-Партенкирхен на Светското првенство во...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерот на Барселона Арда Туран, изјави дека нема да игра за репрезентацијата на Турција поради скандалот со Фатих Терим, по натпреварот во Скопје. Фудбалерот беше отстранет од составот поради караница со новинар. “Донесов одлука да...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Голден Стејт ја освои титулата во НБА по година прекин, а сосема заслужено Кевин Дурант беше избран за “Најкорисен играч” на финалната серија, која заврши со успех од 4-1 за Воините. Во петтиот натпревар против...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Голден Стејт Воините повторно се шампиони на НБА, симнувајќи го од тронот досегашниот првак Кливленд по 129:120 во петтиот натпревар од финалната серија и вкупен резултат 4-1. Кевин Дурант ја заврши задачата за која дојде...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Иран обезбеди пласман за светското првенство во фудбал следната година во Русија, откако победи со 2:0 против Узбекистан во натпревар од квалификациите во зоната Азија. На овој начин Иран стана третиот тим, кој...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Football – World Qualifiers: Siria – China 0-2 Football – International Friendly: Norway – Sweden GG Football – International Friendly: France – England 1 Basketball –  VTB League: Khimki – CSKA Moscow 2 Tenis –...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Добриот приход од изминатата сезона по се изгледа во најголема мера ќе му стои на располагање на Алегри кој пак има големи планови за засилување на средниот ред. Во пресрет на официјалниот старт на трансфер...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе