Дневна архива: "14/06/2017"

June 14, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го претстави првото засилување за ова лето, кое дојде од Бенфика, централниот дефанзивец Виктор Линделоф. Според медиумите на Островот, “црвените ѓаволи” платија за швеѓанецот 31 милион фунти. 22-годишниот шведски репрезентативец беше блиску до...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Во сабота во 17 часот со натпреварот помеѓу домаќинот Русија и Нов Зеланд ќе биде отворено новото издание на Купот на Конфедерации. Овој куп традиционално увертира пред СП, а оваа година покрај домаќинот Русија и...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Репрезентативниот голман на Сирија Ибрахим Алма преку ноќ стана познат во целиот свет, поради начинот на кој ја враќаше топката во игра…  ...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор имале закажан датум за нивниот натпревар. Тоа е 16-ти септември. Фановите во светот на боречките спортови велат дека доцнењето дошло од очекуваното бебе на Конор Мекгрегор, кој не сакал да...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Корентин Толисо е нов фудбалер на Баерн Минхен. Договорот е со важност до 2022 година, а Лион ќе добие 40 милиони евра, оваа бројка може да достигне и до 50 милиони евра со бонуси. За...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо потврди дека сеуште не е сигурен каде ќе се натпреварува во следната сезона, но не ја исклучи и можноста да премине во Индикар. Неговиот договор со Мекларен истекува на крајот на 2017 година...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Рома го објави првото ново летно засилување, и прво за новиот спортски директор Мончи, кој дојде од Севиља, само еден ден откако беше претставен новиот тренер на тимот Еусебио Ди Франческо. Тоа е централниот дефанзивец...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Фенербахче го доведе за 1,5 милиони евра веќе поранешниот играч на Олимпик Лион, Метју Валбуена, а сумата може да порасне за уште милион со различни бонуси. 32-годишниот французин минатата сезона забележа 10 гола и 8...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Италијанскиот клуб Рома официјално го објави името на новиот тренер. Тоа е поранешниот фудбалер на клубот Еузебио ди Франческо, кој потпиша 2-годишен договор со тимот од Вечниот град. Ди Франческо помина 4 сезони во Рома...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Football – Spain La Liga: Huesca – Getafe 0-2 Basketball –  Serbia: Super League: FMP – Crvena Zvezda 2 Tenis – ATP S-Hertongenbosch: A.Bedene – E.Escobedo 1 Tenis – ATP S-Hertongenbosch: A.Mannarino – A.Zverev 2...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на Европското првенство за фудбалери до 21 година време е за малку историја. Интересно, но ние како дел од Југославија сме првите победници на ова натпреварување. Така во 1978 година победувајќи ја Западна...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе