Дневна архива: "15/06/2017"

June 15, 2017 - 0 Коментари

Победа над Украина и местото на Европскиот шампионат во Хрватска ќе беше осигуран. Сепак, нашите најдобри ракометари одигрувајќи нерешено 27-27 пласманот на ЕП ќе мора да го изборат против незгодната Чешка во последното квалификационо коло....

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

Лоша вест за навивачите на Милан. Имено, еден од најталентираните голмани во светот, Џанлуиџи Донарума одби да го продолжи договорот со клубот од Милано. Како што изјави директорот на Милан, Марко Фасоне, а пренесоа италијанските...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

ФИФА го објави патот против дискриминаторските практики, кои ќе ги користи за време на турнирот за Купот на Конфедерации. Судиите можат да ја прекинат играта за време на натпреварите од Купот на Конфедерации, ако слушнат...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Лион Александар Лаказет ќе може сам да одбере во кој тим да помине во текот на летото. Тој добил уверување на претседателот на клубот Жан-Мишел Олас дека нема да му прави пречки, но...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

Вистинско лудило на мечот меѓу французинот Глеб Сакаров и португалецот Гонзало Оливеира за време на натпреварот во тенискиот турнир во Лисабон. Четвртиот гем во решавачкиот трети сет продолжи цели 30 минути, како Сакаров требаше на...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Саутемптон одлучи да го отпушти менаџерот на тимот Клод Пуел по само една сезона на чело на тимот. Во единствената сезона на чело на клубот Пуел го изведе тимот до финалето на Купот...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

Football – Finland Veikkausliga: HJK – JJK 1 Basketball –  France LNB: Chalon – Strasbourg 2 Tenis – ATP S-Hertongenbosch: M.Cilic – J.Tipsarevic 1 Tenis – ATP S-Hertongenbosch: V.Pospisil – A.Dolgopolov 2 Tenis – ATP...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

Трансфер пазарот официјално сеуште не започнал, но од почетокот на јуни до денес Милан на засилувања потроши нешто повеќе од 80 милиони евра. Мусачо, Родригез, Кеси и Силва беа фудбалерите кои во досегашниот дел од...

Повеќе
June 15, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе