Дневна архива: "16/06/2017"

June 16, 2017 - 0 Коментари

Македонските одбојкари ја запишаа првата победа во Европскaта лига, откако го победија Азербејџан со 25:19, 25:19, 25:20. “Спартанците” се наоѓаат во група со Азербејџан, Албанија и Шведска. Утре ќе играме против Албанија, а в недела...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Разочарувањето кај навивачите на Милан по веста дека Донарума одбил да го продолжи договорот со Милан сеуште е големо. Италијанските медиуми веднаш по ооваа вест почнаа да шпекулираат со можните наследници на најталентираниот голман во...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Најтрофејниот италијански фудбалски клуб и официјално соопшти дека од новата сезона ќе формира и екипа која ќе се натпреварува во женското фудбалско првенство на Италија. Џузепе Марота овие намери на клубот од Торино ги потврди...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Десниот бек на Интернасионал Вили премина во Волфсбург, со кој потпиша за 5 години, со трансфер од околу 5 милиони евра. Вили, кој веќе има 3 натпревари за националниот тим на Бразил, е вториот нов...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Ферари не започнале да водат преговори со двајцата пилоти за продолжување на договорите за 2018 година, бидејќи се разочарани од своите пилоти, иако во оваа сезона Себастијан Фетел во моментов е лидер на табелата кај...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Дефанзивецот Фернандо Марсал е првото ново засилување на Лион, за ова лето. 28-годишниот бразилец играше под наем од Бенфика во Гингамп, во минатата сезона, и запиша 22 натпревари во Лига 1. Португалскиот гигант ќе добие...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Четири секунди траеше дуелот помеѓу Џордан Фаулер и Дилан Гофорт во рамките на гала вечерта во мешани боречки вештини Pyramid Fights 2 во Арканзас. Фаулер, кој до овој дуел имаше 4 победи и 7 порази,...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Лестер Сити го доведе централниот дефанзивец Хари Мегваер од Хал Сити со 5-годишен договор. 24- годишниот дефанзивец кој одигра 36 натпревари за “тигрите” во минатата сезона, ќе се приклучи на составот на Крег Шекспир во...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Евертон го финализираше трансферот на младинскиот репрезентативец на Англија Џордан Пикфорд. “Карамелите” ќе платат на Сандерленд 25 милиони фунти за 23-годишниот голман, и со различни бонуси износот може да стигне до 30 милиони. Ова го...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Организаторите на Меѓународниот ракометен турнир во Струга, ги објавиха имињата на учесниците на овогодинешното издание закажано за периодот од 12-ти до 15-ти август. На турнирот ќе присуствуваат три локални тимови. Сигурно едно од најголемите имиња...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Италијанецот Клаудио Раниери официјално е новиот тренер на Нант. Тренерот кој сензационално го изведе Лестер до титулата на Англија минатата сезона потпиша 2-годишен договор со “канаринците”. 65-годишниот специјалист го менува на функцијата Португалецот Серџо Консеисао...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Football – Belarus Vysshaya Liga: Naftan – Bate 2 Football – Estonia Meistriliga: Kalju – Sillamae 1 Football – European Championship U21: Sweden – England X2 Basketball –  Spain ACB: Valencia – Real Madrid 2...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе