Дневна архива: "17/06/2017"

June 17, 2017 - 0 Коментари

Во првиот, деби натпревар на големите натпреварувања младинската репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз од Шпанија со 5-0. Во натпреварот кој предмалку заврши во Гдиња, Шпанија ја докажа фаворитската улога. Екипата која вреди околу 290...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Македонските одбојкари ја запишаа и втората победа во Европската лига, откако ја совладаа и Албанија со 25:21, 25:16, 25:22. Првата победа во Европскaта лига сезонава дојде по победата над Азербејџан вчера со 25:19, 25:19, 25:20....

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Во воведниот натпревар од ФИФА Конфедерациониот Куп, Русија во својот дебитантски натпревар ја совлада репрезентацијата на Нов Зеланд со 2-0. Во Санкт Петерсбург, Русија сосема очекувано доминираше во текот на целиот натпревар контролирајќи го центарот...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Импресивен состав составен од млади, талентирани и надежни фудбалски ѕвезди. Ињаки Вилијамс, Асенсио, Суарез, Белерин се дел од ѕвездите на Шпанија кои ќе настапа вечерва против Македонија, но и на останатиот дел од европското првенсто....

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Аргентинскиот интернационалец и член на Јувентус, Гонзало Игуаин му кажа збогум на својот клупски колега Дани Алвеш. Последните две недели на големо се зборува за заминување на Дани Алвеш, но засега сето тоа е на...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Средниот бек на Металург Немања Младеновиќ потпиша со романска Констанца. 22 годишниот српски интернационалец потпиша две годишен договор. Претходната сезона ја мина во Скопје, откако претходно играше за германски Гумерсбах и француски Сесон Рен. Тој...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Суперѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо одлучи да ја напушти шпанската престолнина, Мадрид. “Го напуштам Мадрид, и нема враќање назад”, рече Роналдо за медиумите во Португалија, со која се подготвува за почеток на купот на...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Барселона и официјално има нов тренер, а неговото име е Сито Алонсо. 41-годишниот стратег имаше договор со досегашниот тим Басконија до летото 2018 година, но тој пристигнува како слободен агент. Неговиот договор со тимот од...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Голманот Диего Бенаљо се приклучи на Монако. Договорот со 33-годишниот играч е до 2020 година. Швајцарецот доаѓа од Волфсбург, каде играше од 2008 година. Минатата сезона Бенаљо играл во 15 натпревари во сите натпреварувања за...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Football – FIFA Confederation Cup: Russia – New Zealand 1 Football – European Championship U21: Portugal – Serbia 1X Basketball –  European Championship W: Russia – Belgium 1 Basketball –  European Championship W: Spain –...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Brommapojkarna – GAIS   1 Babite – Spartaks J.   2 Cerezo Osaka – Shimizu   1 Kofu – Kashiwa   2 Rovaniemi – Inter T.   2...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе