Дневна архива: "19/06/2017"

June 19, 2017 - 0 Коментари

Светскиот шампион Германија го започна учеството на Купот на Конфедерации со тешка победа со 3:2 над Австралија во средба од групата “Б” во која се уште тимовите на Чиле и Камерун (2:0). На стадионот во...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Од ЕХФ ги објавија четирите шешири од кои во петок ќе се влечат групите за ЕП во Хрватска. Македонија, се најде во вториот шешир, заедно со селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Домаќинот Хрватска, го...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Флорентино Перез ќе остане претседател на Реал Мадрид до 2021 година. Перес застана на чело на “кралевите” по втор пат, како тоа се случи во 2009 година. Реал ја освоија три пати Лигата на шампионите...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Карлос Сајнц Јуниор не се плаши да си постави високи цели во кариерата во Формула 1. Шпанскиот пилот на Торо Росо, призна дека сака да се бори за светската титула уште во следната година. За...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

За прв пат во клупската историја Баерн Минхен ќе има фудбалер од Република Кореја. Германците се договориле за трансферот на Ву-Јен Чен од школата на Инчон Јунајтед. За фудбалерот шампионот на Бундеслигата ќе плати 700...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Trelleborgs – Gefle   1 Tallinn – Trans Narva   1 Brann – Stabaek   1 Sillamae Kalev – Levadia T.   2 Vikingur – Stjarnan   2...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на Кротоне Давиде Никола го исполни ветувањето откако го спаси тимот од испаѓање во италијанската Серија А. Стратегот, се зарече да помине 1300 километри меѓу Кротоне и родниот град Торино со велосипед. 44-годишниот Никола...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Кошаркарот на Реал Мадрид и еден од најдобрите аргентински кошаркари во изминатата деценија – Андрес Носиони објави дека става крај на својата активна спортска кариера. Андрес Носиони ја започна својата професионална кариера во татковината со...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Манчестер Јунајтед понуди 175 милиони фунти и голманот Давид де Геа, за најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот голман подолго време е посакуван на “Сантијаго Бернабеу”, но “црвените ѓаволи” не сакаа...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Хрватската тенисерка Дона Векиќ ја освои титулата на турнирот во Нотингем по победата во финалето над лидерката во шемата Јохана Конта со 2:6, 7:6 (3), 7:5. Трофејот е прв за 20-годишната Векиќ на трева и...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Македонските клубови кои ова лето ќе играат во квалификациите на Лигата на Европа ги добија своите противници. Работнички, како носител во групата 5 ќе игра против Тре Пене од Сан Марино. Работнички е домаќин на првиот...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Македонскиот шампион Вардар го доби противникот во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. “Црвено-црните” ќе играат против Малме oд Шведска. Вардар веќе три години по ред се мачи да ја мине оваа фаза, откако лани беше...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Football – FIFA Confederation Cup: Australia – Germany 2 Football – European Championship U21: Slovakia – England 2 Basketball –  European Championship W: Montenegro – Russia 2 Basketball –  European Championship W: Czech – Spain...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Несомнено Андреа Белоти е најбараниот италијански фудбалер ова лето. Белоти имаше одлична сезона и беше клучниот играч за Торино сезонава. Сето тоа и добрите игри за Италија придонесе фудбалерот да го привлече на себе интересот...

Повеќе