Дневна архива: "21/06/2017"

June 21, 2017 - 0 Коментари

Италија загуби со 1:3 од Чешка на Европското првенство за младинци до 21 година во Полска. Така “азурите” на Луиџи ди Биаџо пропуштија шанса за првото место во групата Ц, откако во првиот натпревар ја...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо повторно се покажа како клучна фигура на Европскиот шампион, откако го постигна единствениот гол за Португалија за успехот со 1:0 над Русија во вториот натпревар на Купот на Конфедерации.  На стадионот на Спартак...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Легендата на македонскиот, но и југословенскиот фудбал, Дарко Панчев во интервју за FCInterNews изјави дека Интер е катастрофална грешка во неговата кариера. “Пред да пристигнам во Интер бев еден од најдобрите пет напаѓачи во Европа”...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

ФИА го соопшти прелиминарниот календар за следната сезона во Формула 1, кој го изедначува рекордот од 21 трка. Очекувано, Гран При на Малезија престанува, а за сметка на тоа Франција и Германија се вклучени во...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

   ...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот борец од тешка категорија на УФЦ Тим Хаг почина откако беше нокаутиран. Инцидентот се случил на бокс натпревар против Адам Брејдуд во Едмонтон. Веднаш по дуелот тој добил мозочно крварење и бил однесен во...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерот на Мидлсборо Адам Траоре наскоро би можел да ги зајакне редовите на шампионот Челзи. Овој фудбалер два пати по ред, падна од Премиер Лигата, минатата година со Астон Вила, а оваа со Мидлзборо. Покрај...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Македонскиот капитен Кирил Лазаров е избран за најдобар десен бек за минатата сезона во АСОБАЛ лигата. Бомбандерот ова лето ја напушта Барселона и се сели во Франција, каде ќе игра за Нант. Лазаров освои четири...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

УЕФА им овозможи на Ред Бул Лајпциг и Ред Бул Салзбург да учествуваат во Лигата на Шампионите. Во седиштето на УЕФА во Нион имало средба на која претставниците на двата клуба покажаа дека тие не...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Минесота Тимберволвс соопшти дека го прекина договорот со црногорскиот центар Никола Пековиќ. 31-годишниот центар ја помина целата своја 7-годишна кариера во НБА во тимот на “волците”, но најверојатно веќе го одигра последниот натпревар...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Гигантот Бока Јуниорс стана шампион на Аргентина за 32-ри пат. Тимот ја освои титулата еден круг пред крајот на сезоната, а за тоа помогна и Сан Лоренцо, кој победи со 1:0 против Банфилд. Од 28...

Повеќе