Дневна архива: "26/06/2017"

June 26, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Лидерот во генералниот пласман на Moтo2 Франко Морбидели ќе добие место во трките во кралската класа во следната сезона во Хонда – Marc VDS. Италијанецот освои четири од првите пет круга на сезоната и беше...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Во минатата сезона шпанските стадиони го исполниле поголем дел од својот капацитет за време на натпреварите за првенство. Средбите во Примера и Сегундa биле забележани во живо од над 14 милиони гледачи (14 052 134)....

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави шеширите за ждрепката за групната фаза од новата сезона во ЕХФ Лигата на Шампионите. Нашиот шампион, кој воедно е и европски шампион, Вардар, иако ја освоија шампионската титула минатата сезона...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Холанѓанецот Франк де Бур официјално беше претставен како нов менаџер на Кристал Палас. Стручњакот потпиша договор за следните три сезони. Тој направи солидна кариера како фудбалер со дресовите на Ајакс и Барселона. Како тренер освои...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Македонец во идеалниот турнир на Европското Првенство за фудбалери до 21 година. Стрелецот на два гола за Македонија на овој турнир, Енис Барди сосема заслужено се најде помеѓу 11мината најдобри на ова првенство. Барди во...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот светски шампион во тешка категорија во бокс за професионалци Тајсон Фјури објави дека никогаш во својот живот не земал допинг. Скандалозниот англичанец смета дека бил измамен од британската антидопингова асоцијација. “Луѓето можат да зборуваат...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Женскиот кошаркарски национален тим на Шпанија ја освои европската титула, откако во финалето ја победи Франција, и се одмазди за елиминацијата во полуфиналето на претходното издание на Еуробаскет. Во 2015 година “фуријата” беше елиминирана од...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Претседателот на фудбалската федерација на Чиле Артуро Салах откри дека неговата земја ќе побара домаќинство на СП 2026. Чиле нема да аплицира самостојно, а ќе бара партнерство со соседните земји, како нивниот број може да...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Tennis – ATP Antalya: R.Dutra Da Silva – R.Ramanathan 1 Tennis – ATP Antalya: Y.Sugita – M.Ebden 1 Tennis – ATP Eastbourne: D.Young – K.Edmund 2 Tennis – ATP Eastbourne: C.Norrie – H.Zeballos 2 Tennis...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Претседателот на Олимпик Лион, Жан Мишел Олас потврди дека Атлетико Мадрид испратиле мега понуда за напаѓачот Александре Лаказет. Олас за медиумите во Франција изјави дека Атлетико Мадрид им доставил понуда во висина од 65 милиони...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Торино побара помош од Барселона во исплата на дел од платата на Томас Вермален. Белгијскиот репрезентативец изминатата сезона ја помина како позајмен од Барселона во Рома, а поради слабите игри Барселона нема намера...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе