Дневна архива: "28/06/2017"

June 28, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, беше елиминирана во првото квалификациско коло на Вимблдон, од првата носителка Александра Круниќ од Србија (6:4,6:4). Тетовчанката почна лошо и допушти брејк уште во првиот гем во првиот сет, кој...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Луис Хамилтон изјави дека според него Валтер Ботас заслужува да остане во Мерцедес барем уште една сезона. “Мислам дека си го заслужи правото да е тука и да е дел од семејството на Мерцедес долгорочно....

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Извлечени групите за Светското првенство во Германија кај жените, кое ќе стартува од 1-ви до 17-ти декември следната година. Во Групата А се селекциите на Франција, Романија, Шпанија, Словенија, Ангола и Парагвај. Во Групата Б се, Норвешка,...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Зенит Санкт Петербург продолжува да ја зајакнува селекција под водство на новиот тренер Роберто Манчини. Само за еден ден тимот фрли 43 милиони евра за привлекување на двајца аргентинци. Тоа се напаѓачот на Бока Јуниорс...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Црногорскиот тренер Дејан Радоњиќ нема повеќе да биде тренер на Црвена Ѕвезда. Toj беше на чело на белградскиот гигант во една од најуспешните епохи во клупската историја, а во минатата сезона го изведе клубот до...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Германија до 21 година се пласираше во финалето на Европското првенство за младинци во Полска, откако ја елиминира Англија по изведувањето на пенали. Во регуларното време и продолженијата резилтатот беше 2:2, а во...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Football – Confederationd Cup: Portugal – Chile GG Football – Champions League Qualifiers: Linfield – La Fiorita 1 Tennis – ATP Eastbourne: N.Djokovic – V.Pospisil 1 Tennis – ATP Eastbourne: J.Chardy – D.Lajovic 1 Tennis...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Откако стана се поизвесно дека Јувентус ќе се ослободи од левиот бек Алекс Сандро, пред се поради големата оштета што може да ја добие, и екипата на ПСЖ се вклучува во трката за негов ангажман....

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе