Месечна архива: "July 2017"

July 31, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го објави трансферот на Немања Матиќ од Челзи. Договорот на играчот од средниот ред е за 4 години. Двата клуба не ја објавија вредноста на трансакцијата, но според медиумите на островот таа е...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Пилотот на Рено во Формула 1, Џолин Палмер по трката на “Хунгароринг” во Будимпешта, дојде во нашиот Охрид, од каде ќе го започне летниот одмор од Формула 1. Тој на својот профил на “Инстаграм” објави фотографија...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Десниот бек на Пари Сен Жермен, Серж Орие е блиску до трансфер во Манчестер Јунајтед. 24-годишниот дефанзивец доби дозвола од ПСЖ да преговара со други клубови и според медиумите на Островот, играчот веќе се договорил...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Koшаркарот на ЛА Клиперс Данило Галинари, се степа со кошаркарот Орлан Кук од репрезентацијата на Холандија, во пријателски натпревар меѓу Италија и Холандија. Тој при тепачката, ја повреди раката и ќе паузира од 40 до 50 дена,...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Нејмар денеска пристигна во Доха, каде што ќе ги мине лекарските прегледи и ќе потпише договор до ПСЖ, откако сам си ја плати клаузулата во договорот со Барселона, со што го поштеди францускиот тим од...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Леонардо Мајер победи на турнирот во Хамбург-Германија со награден фонд 1.5 милиони евра. Во финалето шампионот од 2014 година победи со 6:4, 4:6, 6:3 против претставникот на домаќините Флоријан Мајер за речиси два часа на...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

САД го освои првото место во конечниот пласман по медали на Светското првенство во пливање во Будимпешта. Американските пливачи освоија 21 златни, 12 сребрени и 13 бронзени медали на шампионатот. Второто место го освои Кина...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

21-годишната тенисерка од Чешка Катерина Синиакова го освои вториот турнир на ВТА во кариерата, откако денеска ја победи фаворизираната Каролин Возниацки од Данска со 6:3, 6:4 и го крена трофејот на турнирот во Бостад. Претходна...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Бразилецот Лукас ди Грас од тимот на Абт Ауди е новиот шампион во Формула Е, откако Себастијан Буеми доживеа несреќа. Двајцата пилоти беа фаворитите за светската титула од третата сезона на електричните серии. Буеми ја...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Џон Иснер ја освои четвртата титула на турнирот во тенис во Атланта со награден фонд 643 илјади долари. Американецот ја израдува локалната публика со победа во финалето над сонародникот Рајан Харисон со 7:6 (6), 7:6...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Македонија до 21 година завршија на Светското првенство во Алжир во шестото место. На последниот ден од натпреварувањата, во борбата за петтото место, младите ракометари беа поразени од селекцијата на Унгарија со 26:22...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Football – Finland Veikkausliga: HJK – HIFK 1 Football – Romania Liga 1: Astra – Poli Timisoara 0-2 Tennis – ATP Kitzbuhel: A.Kuznetsov – M.Zekic 1 Tennis – ATP Kitzbuhel: M.Marterer – D.Lajovic 2 Tennis...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Во последниот натпревар во рамките на подготвителниот период во САД, екипата на Јувентус на пенали ја совлада Рома откако во регуларниот дел натпреварот заврши без победник, 1-1. Први во водство дојдоа Бјанконерите преку Манџукиќ, а...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна спектакулерн гол за Леванте во натпреварот против Виљареал. Барди го постигна водечкиот гол за Леванте, но во вториот дел со трите голови Виљареал направи целосен пресврт и заслужено славеше во...

Повеќе