Дневна архива: "01/08/2017"

August 1, 2017 - 0 Коментари

Изминатите сезони поради лошите резултати Милан мака мачеше да го наполни Сан Сиро. Сепак благодарение на одличниот трансфер пазар, Милан за реванш натпреварот од Европа Лигата продаде речиси 60 илјади билети. Оваа вест ја потврди...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

МЗТ Скопје не се пријави за Еврокупот во кошарка ФИБА или Лигата на Шампионите, и од следната сезона ќе се натпреварува само во Аба лигата, и македонското првенство. Причината за ова, според управата на клубот,...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Дали се сеќавате на американецот Фреди Аду? Кој во 2004 година потпиша со ДС Јунајтед на 14-годишна возраст и беше сметан за иднината на фудбалот, а оние кој ја играа популарната компјутерска игра “Football Manager”, не...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Роберто Манчини доби нов аргентинец во Зенит оваа година. По четирите поранешни фудбалери на Ростов, Дмитриј Положа, Кристијан Нобоа и Александар Ерокин, кои пристигнаа како слободни агенти, како и Денис Терентиев, кој беше платен околу...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Капитенот на Базел Матијас Делгадо објави дека става крај на својата кариера. 34-годишниот аргентинец ја посочи како главна причина за својата одлука неможноста повеќе да ја држи спортската форма. Делгадо го облече за прв пат...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Меѓународниот олимписки комитет објави дека француската престолнина Париз ќе ги прифати летните игри во 2024 година. Тоа стана факт, откако единствениот друг кандидат за Олимпијадата Лос Анџелес даде барање за игрите во 2028 година и...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Милан во сегашниот прозорец на трансфер ангажираше 10 нови фудбалери, а три од нив во средниот ред (Хакан Чалханоглу, Френк Кеси и Лукас Биља. Јасно е дека сега ќе се продаваат играчи кои играат во...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Новиот шеф на Заубер Фредерик Васор го раскина договорот на тимот со наводниот технички партнер за следната сезона Хонда по “стратешки причини за доброто на тимот во иднина”. По негови зборови новиот снабдувач на мотори...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Пеп Гвардиола и Манчестер Сити го променија скоро половина тим од претходната сезона. Пристигнаа Бенџамин Менди и Бернардо Силва од Монако за 49 односно 43 милиони. Дојдоа и десните бекови Кејл Вокер од Тотенхем за...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Incheon – Jeonbuk    2 Oeste – Natal   1 Parana – CRB Maceio   1 Vila Nova – Nautico   1 Seoul – Gangwon    1 Atletico G. – Gremio   2 Ulsan –...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Football – Champions League Qualifiers: Serif Tiraspol – Qarabag GG Tennis – ATP Kitzbuhel: S.Giraldo – R.Haase 2 Tennis – ATP Kitzbuhel: P.Kohlschriber – F.Bagnis 1 Tennis – ATP Los Cabos: I.Karlovic – Q.Halys 1 Tennis...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе