Дневна архива: "02/08/2017"

August 2, 2017 - 0 Коментари

Уште една голема, несекојдневна шанса за пласман во Лигата на Шампионите е испуштена. Вардар не успеа да направи подвиг и во реванш натпреварот загуби од Копенхаген со високи 4-1. Домаќините поведоа уште во 2 минута...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Како што и претходно беше познато, телевизија Нова ќе врши директен пренос од еден од најважните натпревари во историјата на Вардар. Вечерва со почеток од 20 часот љубителите на спортот ќе имаат можност низ директен...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерите на Копенхаген,  во пресрет на реванш натпреварот против Вардар, заедно на трансфер пазарот вредат 28,35 милиони евра дури за нешто помалку од 18 милиони евра повеќе од Вардар односно за 10 милиони евра повеќе...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Италијанскиот фудбалски клуб Интер официјално го претстави новото засилување Матијас Весино. Уругваецот потпиша денес 4-годишен договор со “нероазурите”. 25-годишниот плејмеркер пристигна на “Џузепе Меаца” од тимот на Фиорентина за сума од 24 милиони евра. Минатата...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Оваа недела Мерцедес официјално го најави влегувањето во целосно електричниот шампионат Формула Е во сезоната 2019/20. Германскиот производител шокираше со веста дека го напушта DTM шампионатот, како пред неколку месеци Нико Розберг шокираше со своето...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го објави трансферот на Немања Матиќ од Челзи. Договорот на играчот од средниот ред е за 4 години. Тој стана само 14-от фудбалер кои ќе играл за двата клуба....

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Еден од лидероте на Кливленд Кавaлирс – Каиро Ирвинг е најкоментиран во последните 10 дена откако 25-годишниот бек посака да го напушти “Кавалирс” уште ова лето. Интерес кон гардот дефинитивно не недостасува, како веднаш по веста...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Милан и официјално стави тројца играчи на трансфер листата на клубот. Станува збор за напаѓачот Карлос Бака, плејмеркерот Хозе Соса и стоперот Габриел Палета. Интерес кон Бака има од страна на Олимпик Марсеј. Французите сепак...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Младите ракометарки на Грција го напуштија натпреварот против селекцијата на Македонија на Европското првенство до 17 години, кое се одржува во Скопје, затоа што на тренерките на нашите девојки го пишувало името на нашата држава-Македонија....

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Бразилската ѕвезда на Барселона Нејмар, кој е се поблиску до трансфер во Пари Сен Жермен, утрово се појави во клупската база на каталонците, каде што требаше да го одржи првиот тренинг на тимот по неговото...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Football – Champions League Qualifiers: APOEL – Vitorul 1 Football – Champions League Qualifiers: CSKA Moscow – AEK 1 Football – Champions League Qualifiers: Rieka – RB Salzburg 1 Football – Champions League Qualifiers: Rosenborg...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Jeju United – Daegu   1 Sion – Suduva   1 APOEL Nicosia – Viitorul   1 Basaksehir – Club Brugge   GG Copenhagen – Vardar   T2 odi ponatamu...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе