Дневна архива: "03/08/2017"

August 3, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред на тимот од романскиот главен град Букурешт Јонит Константе, има за што да се срами, откако промаши нешто што беше невозможно да се промаши против гостинскиот тим на Виторул…  ...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Еден од најпознатите руски спортски клубови – ФК Спартак Москва, сега ќе има ракометна верзија преку ракометната екипа. Претседателот на руската ракометна федерација – го пренесе на денешната прес-конференција во рускиот главен град, името на...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Одбојкарскиот клуб Хебер го привлече македонскиот репрезентативец Александар Љафтов. 27 годишниот одбојкар е висок 198 см, а во минатата сезона стана шампион на Хрватска со тимот на Рибола, освојувајќи ја награда MVP на првенството. Исто...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Претседателот на Ферари и извршен директор на Фиат-Крајслер Серџо Маркионе изјави дека Ферари нема да го следи Мерцедес во Формула Е, но тоа може да го направи некој од другите брендови на Фиат – Масерати...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Косово го доби балканското дерби со Македонија во првиот круг од Групата Ц на прелиминарните квалификации за СП 2019. Пред фановите на трибините во Приштина, домаќините преживеаја за конечни 72:68, откако водеа со огромна разлика...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Атлетико Мадрид го освои ауди Купот 2017 по успехот по изведувањето на пенали во финалето против Ливерпул. На “Алијанц Арена” во Минхен Кејди го отвори резултатот за шпанците во 34-тата минута, а Роберто...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Football – Europe League Qualifiers: Zenit – Yehuda 1 Football – Europe League Qualifiers: Fenerbahce – Sturm Graz 1 Football – Europe League Qualifiers: Maritimo – Botev Plovdiv 1 Football – Europe League Qualifiers: Paok...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Odd – Dinamo Zagreb   3+ Shkendija – Trakai   1 Domzale – Freiburg   2 Altach – Gent   3+...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Вчера вечер се одиграа реванш натпреварите од квалификациите за пласман во плеј-оф рундата од квалификациите од Лигата на Шампионите. Од таму елиминиран беше Вардар, но и екипите на Динамо Киев, Лудогорец, Ајакс, Салзбург и Легија,...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе