Дневна архива: "04/08/2017"

August 4, 2017 - 0 Коментари

Одредена ждрепката за плеј-офот фазата во најкомерцијалниот турнир Лигата на шампиони, во Нион. Интересно за нас е тоа што Риека на нашите Стефан Ристовски и Леонард Жута е тука и ќе се сретне со грчки...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

По Супер Купот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, следи нов фудбалски спектакл, откако Вардар и Шкендија ги добија противниците во плеј-офот во Лигата на Европа. Европскиот гигант и најтрофеен клуб во светот...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Легендата на мотоспортот Анхел Нието почина една недела откако претрпе несреќа во Ибица. Тој беше примен во болница веднаш, но черепот и мозочните повреди се покажаа премногу тешки. 13-кратниот светски шампион беше удрен од автомобил, управуван...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Филип Јиха веќе не е играч на ракометниот клуб Барселона Ласа! По две години во која најдобриот ракометар во светот за 2012 година не ја покажа својата класа од германски Кил, чешкиот лев бек мора...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Владимир Кличко најави голема вест – дека се повлекува од боксот и ги закачува ракавиците на конец. 41-годишниот украинец рече “збогум” по 21 тодина во професионалниот ринг и 71 натпревар. Олимпискиот шампион од Атланта е...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Кристапс Порзингис продолжува да е оптимист за иднината во Њујорк. Летонецот е меѓу имињата кои често беа споменува за трансфер далеку од Големото јаболко, но тој се надева дека ќе ја помине целата кариера во...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Нигерискиот напаѓач Келеши Ихеаначо официјално беше прогласен за ново засилување на Лестер Сити. Тој преминува во редовите на “лисиците” од Манчестер Сити, како трансферната сума е околу 28 милиони евра. Договорот на играчот со Лестер...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Football – France Ligue 1: Monaco – Toulouse 1 Football – Austria Eerste League: Ried – FAC Wien 1 Tennis – ATP Kitzbuhel: P.Kohlschriber – F.Fognini Over 2.5 sets Tennis – ATP Los Cabos: D.Dhumhur...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Vaprus P. – Flora T.   2 Levadia T. – Paide L.   1 Delfin – Clan Juvenil   1 Torshavn – IF   1 Guangzhou R&F – Liaoning   1 Drogheda – Cork City...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Union Berlin – Holstein Kiel   1 Finn Harps – Galway   GG Sunderland – Derby   X2 Wattens – Kapfenberg   1 Drogheda – Cork   2...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Drogheda United – Cork City   2 Trans Narva – Viljandi   1 Gnistan – TPS Turku   2 Degerfors – Orgryte   1 Dundalk – Limerick   1...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

За прв пат во фудбалската историја на Македонија, два тима од нашата земја ќе играат во последното квалификационо коло за пласман во групната фаза од Европа лигата. Таму и Шкендија и Вардар ќе ги очекуваат...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Она што се шпекулираше неколку денови конечно се реализираше. Најскапиот трансфер во фудбалската историја вчера во целост се официјализираше. Нејмар повеќе не е фудбалер на Барселона и од денес ќе ја носи 10та на ПСЖ....

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Бројни изненадувања го проследија вчерашниот ден ширум Европа каде на програмата беа реванш натпреварите од третото квалификационо коло за пласман на Европа Лигата. Осијек повторно приреди големо изненадување победувајќи ја екипата на ПСВ со 1-0,...

Повеќе