Дневна архива: "06/08/2017"

August 6, 2017 - 0 Коментари

Македонските знамиња како и сите останати национални знамиња, освен шпанското и англиското се забранети од страна на УЕФА што значи дека нема да може да влезете на стадион со друго знаме освен националните нзамиња на...

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Коментари

Видео асистентот кој од ова лето се применува ширум фудбалските натпревари има за цел да ја олесни работата на судијата со цел да донесе исправни одлуки. Сепак истата оваа технологија може да донесе и големи...

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Коментари

Football – France Ligue 1: Marseille – Dijon 1 Football – Austria Bundesliga: Rapid Wien – Austria Wien GG Football – Russia Premier League: Krasnodar – Ural 1 Football – Belgium Jupiler League: Club Brugge...

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Коментари

Како што и од претходно беше познато, вчера Болт не беше единствениот што ја заврши својата кариера. Еден од најдобрите македонски спортски коментатори, Златко Калински, вчера го имаше својот последен коментар. Проследете го во продолжение....

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Коментари

Сите љубители на атлетиката долго го чекаа вчерашниот ден. Болт и официјално вчеразамина во легендите трчајќи ја последната трка во кариерата. “Летечкиот” Болт како што популарно го нарекуваат вчера стави крај на својата богата кариера...

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Баерн Минхен е освојувач на годинешниот Супер Куп откако синоќа по подобро изведените пенали ја совлада екипата на Борусија Дортмунд. Регуларниот дел заврши без победник, 2-2, а први во водство дојдоа “Милионерите” преку...

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе