Дневна архива: "07/08/2017"

August 7, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Дефинитивно најдобар трансфер период за македонските фудбалери досега. Алиоски потпиша за Лидс, Барди за Леванте, Елмас за Фенербахче, а денеска и официјално Стефан Ристовски беше претставен како најново засилување за еден од најтрофејните португалски клубови,...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Светскиот шампион за 2016-та во MoтоГП Марк Маркез ја остави за себе конкуренцијата на чешката писта “Брно” и забележа победа со предност од над 12 секунди во однос на клубскиот колега во Хонда Дани Педроса,...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Американецот Сем Квери ja освои двојната титула во Мексико, откако победи со 6:3, 3:6, 6:2 Танаси Кокинакис во финалето на турнирот во Лос Кабос. Во месец март тој го совлада Рафаел Надал за титулата од...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Носителот на “Златната топка”, Кристијано Роналдо влезе во проширената група на Реал Мадрид за утрешниот натпревар за Суперкупот на Европа против Манчестер Јунајтед. Од “Сантијаго Бернабеу” ја најавија листата од 24 фудбалери кои заминуваат за...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Екатерина Макарова ја победи Јулија Горгес со 3:6, 7:6(2), 6:0 во финалето на турнирот во тенис за жени во Вашингтон. Русинката успеа да направи импресивен пресврт и ја освои својата прва титула на турнир од...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Женскиот национален тим на Холандија го освои домашното Еуро 2017, откако во финалето ја победија Данска со 4:2. За Холанѓанките се запиша Лики Мертенс, Шеридан Спитсе и Вивиен Миедема двапати. За данките постигнаа Надја Надим...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Германскиот тинејџер Александар Зверев стана најмладиот шампион на тенискиот турнир од сериите АТР 500 во Вашингтон, откако го победи со 6:4, 6:4 Јужно африканецот Кевин Андерсон во финалето. Така 20-годишниот германец го освои четвртото признание...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Холандскиот репрезентативец Весли Снајдер пристигна во Ница, за да ги помине медицинските прегледи и да потпише договор со францускиот елитен клуб. Плејмеркерот е пред трансфер во учесникот во Лигата на шампионите, откако ја напушти турска...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Football – Kazahstan Premier League: Astana – Ordabasy 1 Football – Romania Liga 1: Dinamo Buchurest – Gaz Metan 1 Football – Sweden Allsvenskan: Norrkoping – Eskilstuna 1 Tennis – ATP Montreal: L.Pouille – J.Donaldson...

Повеќе