Дневна архива: "08/08/2017"

August 8, 2017 - 0 Коментари

Скопје ќе биде само шестиот град домаќин на УЕФА Супер Купот. Иако овој турнир датира од 1998 година, сепак досега само шест градови биле домаќини. 14 години односно од 1998 до 2012 година овој натпревар...

Повеќе
August 8, 2017 - 0 Коментари

😍 3 HOURS TO GO! 😍 Who are you supporting?#SuperCup 🏆🇲🇰 pic.twitter.com/JMeDS93mXl — Champions League (@ChampionsLeague) August 8, 2017 Atmosphere building around Skopje ahead of the #SuperCup. Can tell it is a big deal to...

Повеќе
August 8, 2017 - 0 Коментари

Поради високите температури УЕФА вчера донесе одлука на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид да се направат дополнителни паузи. Така според соопштението во 30. и 60. минута од натпреварот ќе има кратка пауза на...

Повеќе
August 8, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 8, 2017 - 0 Коментари

Football – Europe Super Cup: Real Madrid – Manchester United 1 Football – Austria Eerste Liga: Kapfenberg – Linz GG Tennis – ATP Montreal: K.Anderson – D.Sela 1 Tennis – ATP Montreal: N.Basilasvilli – T.Berdych...

Повеќе