Дневна архива: "09/08/2017"

August 9, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Креирајте свој тим и проследете ја заедно со нас новата фудбалска сезона во Премиер лигата на поинаков начин, креирајте свој тим и натпреварувајте се на официјалната Fantasy Premier League! Регистрирајте се на>>> fantasy.premierleague.com<<< и создадете тим....

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Саутемптон го привлече Марио Лемина од Јувентус за 18 милиони евра. Фудбалерот од Габон преминува на “Сент Мерис”, откако помина две години во Торино. Пред тоа тој играл за Лориен и Марсеј. 23-годишниот Лемина потпиша...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Светскиот рели шампионат ќе го зголеми својот календар во 2018-та со круговите во Турција и Хрватска. До неодамна се очекуваше Нов Зеланд да дебитира на светската сцена, но најверојатно ништо од тоа. Меѓународната автомобилистичка федерација...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Бразилскиот напаѓач Рикарлисон потпиша 5-годишен договор со Премиерлигашот Ватфорд. 20-годишниот голгетер пристигнува од Флуминензе за кој има 19 гола во 67 натпревари, како и 10 натпревари и 3 гола за тимот на Бразил до 20...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Мајката на италијанската тенисерка Сара Ерани се покажа виновна за позитивниот допинг примерок кој поранешната број 5 во светот го даде. Италијанката беше фатена со летрозол што е лек, кој им се дава на жените...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Зенит продолжува со големата селекција. Клубот привлече уште еден аргентинец во составот – Матијас Краневитер. 24-годишниот играч се покажа непотребен во Атлетико Мадрид и “јорганџиите” ја прифатија понудата на Зенит во вредност од 8 милиони...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Бекот на Бостон Аjзер Томас прави импресивни нешта, иако е висок само 175 сантиметри. Тој беше избран како последен избор во Драфтот во 2011 година, кога Сакраменто го зеде со како број 60, а потоа...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Лестер Сити го привлече напаѓачот Џорџ Томас од Ковентри Сити, потврдија од елитниот англиски клуб. 20-годишниот напаѓач на младинската репрезентација на Велс има 9 гола во 36 натпревари во дресот на четврто лигашот минатата сезона....

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Еден од најпознатите ракометари – Микел Хансен, е уште едно големо име што е “За” вклучувањето на т. нар. “Часовник” во играта. Многумина популарни играчи, тренери и експерти повеќе пати ја коментираа идејата да биде...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Со победата над Манчестер Јунајтед со 2:1 синоќа во нашиот главен град Скопје Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа за втора година по ред. Досега тоа го беше постигнал само Милан. “Росонерите” ја кренаа...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Football – Portugal Primeira Division: Porto – Estoril 1 Football – Portugal Primeira Division: Benfica – Braga 1 Football – Russia Premier League: Spartak Moscow – Arsenal Tula 1 Football – Serbia Super League: Partizan...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Dakurd – Frej T.   1 Vegalta S. – Jubilo I.   2 Albirex – Kawasaki   2 Liaoning – Guangzhou E.   2 Orgryte – IF Brommapojkarna   2...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Flora T. – Viljandi   1 Dakurd – Frej T.   1 KuPS – JJK   1 Vegalta S. – Jubilo I.   2 Albirex – Kawasaki   2 Liaoning – Guangzhou E.   2 Paide L. – Trans N.   2...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Madrid have now scored in a record 66 consecutive games in all comps (182 goals).#SuperCup pic.twitter.com/snmHNvWHfj — Champions League (@ChampionsLeague) August 8, 2017 You will struggle to find a better picture than this from any...

Повеќе