Дневна архива: "10/08/2017"

August 10, 2017 - 0 Коментари

На дуелот во Естонската лига помеѓу Левадиа и Падеа, гостите си постигнаа автогол во 14 секунда, а притоа домаќинот не ја ни допре топката…   Huge respect to Estonian side Paide Linnameeskond who managed to...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Мексиканската ѕвезда Карлос Вела постигнал договор и од новата сезона ќе игра за американскиот Лос Анџелес – нов клуб во МЛС лигата. Во моментов 28-годишниот фудбалер е играч на шпански Реал Сосиедад и ќе се...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Пилотот на Мерцедес Луис Хамилтон изјави дека дури и да се повлече по крајот на оваа сезона од Формула 1, неговите успеси во спортот се неспорни. Британецот објасни дека ако го следи примерот на клубскиот...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Претседателот на Италијанската фудбалска федерација Карло Тавекио потврди пред медиумите на Апенините дека селекторот на репрезентацијата Џампиеро Вентура потпишал нов договор. Така тој се врза со “азурите” до 2020 година. Вентура го наследи Антонио Конте...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Лидерот на светската АТП листа по тенис Енди Мареј од Велика Британија го откажа учеството и на турнирот од сериите “Мастерс” во Синсинати (САД) поради повреда. Тој има проблем со повреда на колкот, која го измачува...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Ливерпул ја отфрлија и третата понуда на шпанска Барселона за бразилскиот фудбалер Филипе Коутињо. Според медиумите тоа било за 85 милиони евра плус уште 15 во форма на бонуси. Во Барса се надеваа...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Њујорк Никс може да се пофали со уште едно ново засилување пред почетокот на сезоната 2017/18, откако од клубот најавија дека го привлекуваат во составот Мајкл Бијзли. Во овој момент условите на договорот останаа тајна,...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Англискиот Ватфорд го привлече напаѓачот Андре Греј од тимот на Барнли за рекордна сума за клубот за трансфери. “Хорнет” платија 18,5 милиони фунти за 26-годишниот Греј, кој постигна 10 гола во 36 натпревари во минатата...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Полскиот ракометен клуб Виве Кјелце беше напуштен од својот главен спонзор. Енергетската компанија “Таурон”, која го обезбедуваше голем дел од буџетот на тимот во последните три години, одлучи да ја прекине соработката меѓу двете страни....

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Италијанскиот гигант Интер соопшти дека го привлекол бразилскиот дефанзивец на Ница Далберт Енрике. 23-годишниот Далберт премина во екипата на Ница минатата година и брзо се разви во еден од најдобрите играчи на таа позиција во...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Football – Serbia Super League: Radnik – Crvena Zvezda 2 Football – China Super League: Hebei – Shanghai SIPG GG Football – Switzerland Super League: Basel – Grasshopers 1 Tennis – ATP Montreal: G.Dimitrov –...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе