Дневна архива: "11/08/2017"

August 11, 2017 - 0 Коментари

Масуд Soajo, 33-годишниот капитен на репрезентацијата на Иран, како и Елсах Хаџи Сафи, 27-годишниот кој е еден од најдобрите играчи на националниот тим, играа за Паниониос против Макаби Тел Авив во рамките на квалификациите за...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Извршниот директор на американските автомобилски серии Индикар Марк Мајлс изјави дека Мекларен подготвува проект за влез во шампионатот. Британскиот конструктор веќе имаше една појава во Индијанаполис, која стана доста позната по ѕвезденото учество на Фернандо...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Пред неколку дена Манчестер Јунајтед загуби со 1:2 од Реал Мадрид во дуелот за Суперкупот на Европа во нашиот главен град Скопје, а несомнено најдобриот фудбалер во составот на шпанскиот тим беше Иско. Да потсетиме дека...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Доха останува домаќин на Светското атлетско првенство во 2019 година и покрај дипломатската криза со Катар. Ова го изјави претседателот на Меѓународната атлетска федерација (ИААФ), Себастијан Коу. Светското атлетско првенство во 2021 година ќе биде...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Пари Сен-Жермен продолжува да ги разбеснува европските фудбалски гиганти и да си игра со Финансискиот ферплеј. Пред една недела парижаните ги срушија сите записи, плаќајќи 222 милиони евра за Нејмар, а сега прават и втор...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот ракометар на Металург, Предраг Вејин, повторно ќе го носи дресот на шпански Адемар од Леон. Вице-шампионот на Шпанија се враќа на големата етапа, играјќи во Лигата на шампионите оваа сезона, така што ќе биде...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Борусија Дортмунд објавi дека клубот ја одбил понудата од Барселона за Усман Дембеле. Тоа беше малку подоцна откако тренерот на “црно-жолтите” Питер Бос потврди дека французинот не се појавил на тренинг на Борусија. Во официјалната...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Дејвид Блат продолжува да очекува нова шанса да се врати во НБА. Тренерот на Израел беше отпуштен од Кливленд Кавалирс во средината на својата втора сезона, а потоа под водство на Тирон Лу, Леброн Џејмс...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Милан продолжува да удира на камен во обидите да ги обезбеди услугите на уште еден напаѓач до крајот на трансфер прозорецот. Уште едно име кое се поврзуваше со трансфер во насока “Сан Сиро”,...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Football – England Premier League: Arsenal – Lester City 1 Football – France Ligue 1: Nice – Troyes 1 Football – Croatia 1HNL: Hajduk Split – Slaven Belupo 1 Football – Czech 1 Liga: Slavia...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Flora Tallinn – Viljandi   1 S. Kalev – Vaprus P.   1 Nomme K. – Maag T.   1 Babite – Venstpils   2 Miltown – Brantford   2 S. Soligorsk – FC Minsk   1 Dynamo H. – San...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе