Месечна архива: "September 2017"

September 30, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Металург ја запишаа првата победа сезонава во ЕХФ Лигата на шампионите, иако сите ги отпишаа по кој знеа кој пат. По серијата од два порази, од Монтпелиер и Бешикташ, тимот од Автокоманда на...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

Украинката Катерина Бондаренко ја освои титулата на турнирот во Ташкент по победата во финалето над унгарката Тимеа Бабош со 6:4, 6:4. За Бондаренко, која е рангирана на 133-тото место на светските ВТА ранг-листа, тоа е прв...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

Малезиските квалификации за Големата награда на оваа земја започна на кошмарен начин за еден од главните конкуренти за титулата Себастијан Фетел. Пилотот на Ферари кој е четирикратен светски шампион ќе мора да се бори за...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

Германскиот таблоид “Билд” ги рашири информациите дека новиот тренер на Баерн Минхен е поранешниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел, кој ја напушти функцијата во мај оваа година. Според објавувањето, раководството на Баварците и 44-годишниот...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

Бекот на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, кој е актуелен носител на наградата за “Најдобар најкорисен играч” во НБА, преподпиша за 5 години за сума од 205 милиони долари, соопштија од клубот. Зделката влегува во...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

Во резервации во полето “Големи Дерби натпревари” ви ги презентираме најинтересните натпревари во клупскиот фудбал во целиот свет, кои претстојат во текот на викендот. Ќе посветуваме внимание, како на големите комерцијални шампионати, така и на...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

Ајнтрахт Франкфурт – Штутгарт И двата тима оваа сезона само еднаш успеаа да одиграат ГГ. Редно време е да одиграат натпревар каде ќе дадат барем еден гол, и исто толку примат. Тигрес – Гвадалахара Ујпешт...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Albion R. – Raith R.   2 Manchester U. – Crystal P.   1 St. Mirren – Brechin   1 Oud Heverlee – Roeselare   1 PSV – Wilem II   1 ICE HOCKEY Metalurg Z. – Vitebsk   1...

Повеќе
September 29, 2017 - 0 Коментари

Grasshoppers – Basel   2 Eupen – Genk   3+ Dijon – Strasbourg   1 Holstein Kiel – Bochum   3+  ...

Повеќе
September 29, 2017 - 0 Коментари

БОРУСИЈА М. – ХАНОВЕР   1 По експресното враќање во Бундес Лигата, екипата на Хановер по шест одиграни кола сеуште е без пораз. Од друга страна Борусија Менхенгладбах има скор од 2-2-2. Следејќи го трендот на...

Повеќе
September 29, 2017 - 0 Коментари

Football – England Premier League: Manchester United – Crystal Palace 1 Football – France Ligue 1: PSG – Bordeaux 1 Football – Croatia 1HNL: Hajduk Split – Inter Zapresic 1 Football – Holland Eredivisie: PSV...

Повеќе
September 29, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Сити официјално ги потврди информациите дека голгетерот на тимот, Серхио Агуеро, минатата ноќ претрпел сообраќајна несреќа. Инцидентот се случи во Холандија, каде што аргентинецот беше на концерт. На патот кон аеродромот, од кој напаѓачот...

Повеќе
September 29, 2017 - 0 Коментари

Управниот орган на НБА донесе промена на правилата во врска со драфтот. Досега, тимот со најлош биланс во Лигата имаше 25% шанса за прв избор, но по промената ќе биде намалена на 14%. Вториот и...

Повеќе
September 29, 2017 - 0 Коментари

Ждрепката за квалификациите за Европското фудбалско првенство во 2020 година ќе биде извлечено во Даблин, Ирска, одлучи УЕФА. Ждрепката е закажана за 2 декември 2018 година, а 55 екипи од Европа, вклучувајќи ја и Македонија,...

Повеќе
September 29, 2017 - 0 Коментари

Макс Верстапен со Ред Бул беше најбрз на денешната прва сесија во Малезија. Тој направи турнеја на патеката Сепанг за 1:48.962, пред неговиот тимски колега Даниел Рикардо со 0.757 минути. Третиот беше Фернандо Алонсо со...

Повеќе