Месечна архива: "October 2017"

October 30, 2017 - 0 Коментари

Football – Champions League: Atletico Madrid – Qarabag 1 Football – Champions League: Celtic – Bayern Munich 2 Football – Champions League: Manchester United – Benfica 1 Football – Champions League: Olympiakos – Barcelona 2...

Повеќе
October 30, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Brondby – Randers   1 Verona – Inter   2 Dinamo V. – Pivara   1 Granada – Lorca   1 Will – Servette   2 ICE HOCKEY Ceske Budejovice – Kadan   1 Energie Karlovy Vary – Kladno   1...

Повеќе
October 30, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 29, 2017 - 0 Коментари

Football – Italy Seria A: Verona – Inter 2 Football – Spain La Liga: Espanyol – Betis GG Football – Greece Super League: Paok – Asteras 1 Football – Turkey Super League: Fenerbahce – Kayserispor...

Повеќе
October 29, 2017 - 0 Коментари

  Лестер-Евертон – 17:00. Нашата прогноза за дербито помеѓу Лестер и Евертон е Г/Г. Домаќинот Лестер е во подобра форма и постигнува многу голови. Евертон е во груба позиција откако беше отпуштен од менторот Роналд...

Повеќе
October 29, 2017 - 0 Коментари

Udinese – Atalanta   GG&3+ Leicester – Everton    1 Heerenveen – AZ Alkmaar   3+ Start – Elverum    1 Sundsvall – Hammarby   1  ...

Повеќе
October 29, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Benevento – Lazio   2 Napoli – Sassuolo   1 Sud America – Penarol   2 Sarajevo – Celik   1 P. Ferreira – Estoril   1 ICE HOCKEY Jastrzebie – Naprzod J.   1 Polonia – Tychy   2 Banska...

Повеќе
October 28, 2017 - 0 Коментари

Football – France Ligue 1: Lyon – Metz 1 Football – Italy Seria A: Benevento – Lazio 2 Football – Italy Seria A: Napoli – Sassuolo 1 Football – Spain La Liga: Girona – Real...

Повеќе
October 28, 2017 - 0 Коментари

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.   Херта-Хамбург – 15:30. Првиот наптревар кој го избравме е натпревар од Бундеслигата помеѓу Херта Берлин и Хамбург.Двата тима го започнаа германското...

Повеќе
October 28, 2017 - 0 Коментари

Милан – Јувентус Три од последните пет меѓусебни натпревари помеѓу овие две екипи завршиле ГГ. Пет од последните пет натпревари на Јувентус во сите натпреварувања завршиле ГГ&3+. Дефинитивно одбраната на Јувентус не е на нивото...

Повеќе
October 28, 2017 - 0 Коментари

Hull – Nottingham Forest   1 Leverkusen – Koln   3+ Alanyaspor – Besiktas   GG&3+ Milan – Juventus   2&GG...

Повеќе
October 28, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Forfar – Raith   2 Vaprus – Tallinn   2 Tampines – Young Lions   1 Energie Cottbus – FSV 63   1 BATE Borisov – Naftan   1 ICE HOCKEY Neman – Brest   1 Dinamo M. – Vitebsk ...

Повеќе
October 28, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 28, 2017 - 0 Коментари

Football – England Premier League: Liverpool – Huddersfield 1 Football – England Premier League: WBA – Manchester City 2 Football – Italy Seria A: Roma – Bologna 1 Football – Germany Bundesliga: Bayern Munich –...

Повеќе
October 27, 2017 - 0 Коментари

Rio Ave – Sporting Lisbon   GG Zaragoza – Leonesa   1 Brest – Orelans   3+ Arsenal Tula – CSKA Moscow   2 PSG – Nice   1 Bohemians – Finn Harps   1    ...

Повеќе
October 27, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе