Дневна архива: "01/10/2017"

October 1, 2017 - 0 Коментари

Во високата победа од 6-2 над екипата на Бордо, најскапиот фудбалере на планетава Нејмар постигна фантастичен гол од слободен удар. Иако сезоната само што започна, дефинитивно овој гол ќе влезе во потесниот круг во битката...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

За прв пат од 2013 година, кога Марион Бартоли триумфираше во “Вимблдон”, Французинка може да се пофали со навистина значаен трофеј на најголемата тениска сцена. Каролина Гарсија се избори во драматичен дуел со Ешли Барт...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на италијанската реперзентација Џампиеро Вентура го одреди составот за претстојните последни два светски дуели од квалификациите против Македонија во Торино на 6-ти октомври и против Албанија во Тирана на 9-ти. Два круга пред крајот...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Макс Верстапен победи на возбудливата трка во Малезија, исполнета со многу битки, разочарувања и мали победи за некои. Пилотот на Ред Бул го победи Луис Хамилтон од Мерцедес кој тргна прв, на почетокот од трката...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

ТИП заедно со онлајн обложувалницата 1xbet предлагаат тикет за викендот. Новата онлајн обложувалница 1xbet нуди добри коефицинети и голем број на натпревари, можете да се уверете сами (линк кон сајтот). Newcastle – Liverpool Newcastle имаше...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Четворица приврзаници на Лил се сериозно повредени и примени во болница, откако синоќа за време на натпреварот Амиен- Лил од првенството на Франција се сруши дел од сектор. Вкупно 29 лица добија медицинска помош, со...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Football – England Premier League: Arsenal – Brighton 1 Football – England Premier League: Newcastle – Liverpool GG Football – Italy Seria A: Napoli – Cagliari 1 Football – Italy Seria A: Benevento – Inter...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Аталанта – Јувентус X2&ГГ Заминувањето на Дани Алвеш и Леонардо Бонучи остави голема празнина во одбраната на Јувенус. Сепак и покрај тоа Јувентус има одличен настап во Серија А, но и Лигата на Шампионите не...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Спортинг Лисабон – Порто Тренд е во последните сезони во дерби дуелите во Португалија да гледаме голови. Спортинг Лисабон минатата сезона беше екипа со најмногу одиграни натпревари кои завршувале ГГ или ГГ&3+. Од друга страна...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Napoli – Cagliari   1 Slavia P. – Brno   1 Barcelona – Las Palmas   1 Malmo – Halmstads   1 Benevento – Inter   2 ICE HOCKEY Plzen – Dukla J.   1 Vienna – Pasut   1 Lins...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Sporting – Porto   3+ Milan – Roma   GG Valencia – Bilbao   1 Real Sociedad – Betis   GG&3+...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе