Дневна архива: "02/10/2017"

October 2, 2017 - 0 Коментари

Ajoз Перез, напаѓачот на Њукасл кои немаше место во стартната постава минатата сезона кај Рафаел Бенитез, сега може да го промени клубот и да се пресели во Шпанија. Всушност, за него се заинтересирани Реал Мадрид,...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Светскиот шампион во тешка категорија на Светската боксерска асоцијација и Меѓународната боксерска федерација Ентони Џошуа откри дека планира да боксува на највисоко ниво кај професионалците уште долго. “Сакам да се борам уште 10-12 години, најверојатно...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Елитните англиски судии беа замолени од судиската комисија да наведат во почетокот на сезоната на кои тимови навиваат. Малку чуден сепак е фактот дека ниту еден од судиите не посочил тим од топ 4. Еве...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Кина ќе остане во календарот на Формула 1 до 2020 година, откако организаторите на трката потпишаа нов договор со промотерите. Само пред две недели и Сингапур го продолжи договорот со Формула 1, со што новите...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Италијанскиот клуб Џенова користел најмногу фудбалери во локалното првенство во петгодишен период од 2012-та до 2017. Истражувањето е само за првенствата од топ 5 на ранглистата на УЕФА, а остава впечаток дека италијанските тимови како...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Металург ја запишаа првата победа сезонава во ЕХФ Лигата на шампионите, иако сите ги отпишаа по кој знеа кој пат. По серијата од два порази, од Монтпелиер и Бешикташ, тимот од Автокоманда на...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Легендарниот поранешен фудбалер Дејвид Бекам го објави италијанскиот оранешен тренер на Баерн Минхен, Карло Анчелоти, за најдобар со кој работел. Англичанецот не се сомнева дека 58-годишниот италијанец не е виновен за заминувањето од Баерн. “Многу...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Football – Italy Seria B: Frosinone – Cremonense 1 Football – Romania Liga 1: Voluntari – Concordia 0-2 Basketball – Champions League: Pinar Karsyaka – Alba Feverhar 1 Basketball – Champions League: Nanterre – Tsmoki Minsk...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Р. ОВИЕДО – САРАГОЗА   ГГ Оваа сезона и двата тима имаат одиграно само два натпревари кои завршиле ГГ. Тоа е и причината што коефициентот за НГ постојано паѓа. Сепак нашата интуиција кажува дека овој натпревар...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Во рамките на 3. коло од првата лига на Југославија на Градски во Скопје силите ги одмерија екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда. Црвено-црните пред преполниот стадион во Скопје ја совладаа тогаш фаворизираната Ѕвезда со...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе