Дневна архива: "03/10/2017"

October 3, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот англиски репрезентативец Рики Ламберт стави крај на неговата професионална фудбалска кариера. 35-годишниот поранешен напаѓач во Саутемптон и Ливерпул ќе остана во тимот до јули кога се согласи да го прекине договорот со Кардиф Сити....

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Оваа година видовме неколку спортски рекорди. Нејмар се пресели во ПСЖ за рекордна сума на фудбалски трансфер, 222 милиони евра, Џејмс Харден потпиша рекорден кошаркаски договор со НБА тимот Хјустон Рокетс 228 милиони долари. Видовме...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Емануел Ебуе, заедно со неговиот агент ги негираа информациите дека 34-годишниот десниот бек е заразен со СИДА. Ветеранот беше пред трансфер во клуб од северен Кипар, но не ги помина медицинските...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Робин Хасе го напушти турнирот во Пекинг по поразот од италијанецот Фабио Фонини, но на почетокот на вториот сет направи удар кој ќе стане негов заштитен знак.   @robin_haase has made up his own new...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред на Пари Сен Жермен Марко Веррати, како и неговиот постар колега од Рома Даниеле де Роси, кој исто така е играч од средниот ред, ќе ги пропуштат натпреварите на Италија со Македонија...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Tenis – ATP Bejing: R.Nadal – L.Pouille 1 Tenis – ATP Bejing: K.Edmund – A.Zverev 2 Tenis – ATP Tokio: S.Johnson – D.Thiem 2 Tenis – WTA Bejing: A.Petkovic – K.Plishkova 2 Tenis – WTA...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Ставот и изјавата на Пике во поглед на неделниот референдум за независност на Шпанија и тоа како ги погоди навивачите на Шпанија. Тие на вчерашниот тренинг на шпанската репрезентација неколку минути го исвиркуваа и навердуваа...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Анкеата: Може ли Барди да го достигне успехот на Пандев и Панчев? Може ли Барди да го достигне успехот на Пандев и Панчев? Да Не survey maker...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL FSV Union F. – Oberlausitz   1 Elversberg – Rochling V.   1 Berliner – Meuselwitz   1 Lokomotive L. – E. Cottbus   2 Wacker N. – Viktoria B.   1 ICE HOCKEY Epinal – Chamonix   1 CSKA...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

San Marino – Norway   2 FSV Union F. – Oberlausitz   1 Elversberg – Rochling V.   1 Babelsberg – TSG Neusterlitz   1 Berliner – Meuselwitz   1 Romania – Kazakhstan   1 Atlanta – Minnesota   1 Tubize –...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Garching – Nurnberg II   3+ Walsall – Coventry   3+ Cheltenham – Forest Green   1 Fylde – Aldershot   3+ Carmelita – Saprissa   2...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе