Дневна архива: "04/10/2017"

October 4, 2017 - 0 Коментари

Натпреварот на ѕвездите во Националната кошаркарска асоцијација ќе биде во нов формат во 2018 година. Капитените на двете екипи ќе ги изберат тимовите во шоуто, кое ќе се одржи во НБА сезоната. Навивачите ќе можат...

Повеќе
October 4, 2017 - 0 Коментари

Бенфика и бразилскиот напаѓач Габриел Барбоса завршија предвреме. Бразилецот беше привлечен од Интер на изнајмување до крајот на сезоната. Досега, сепак, тој сè уште не може да ја најде својата цел за “орлите”, а од...

Повеќе
October 4, 2017 - 0 Коментари

Football – World Qualifiers: England – Slovenia 1 Football – World Qualifiers: Romania – Kazahstan 1 Football – World Qualifiers: North Ireland – Germany 2 Football – World Qualifiers: Argentina – Peru 1 Tenis –...

Повеќе
October 4, 2017 - 0 Коментари

Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу ја потврди изјавата на министерот за спорт на Каталонија дека тимот може да ја напушти Примера, во случај ако ентитетот успее да се избори за независност. Според Бартомеу, одлуката...

Повеќе
October 4, 2017 - 0 Коментари

Tenis – ATP Bejing: A.Bedene – R.Bautista 2 Tenis – ATP Bejing: G.Dimitrov – J.M.Del Potro Over 2,5 sets Tenis – ATP Tokio: R.Harison – K.Andersson 2 Tenis – WTA Bejing: C.Garcia – E.Mertens 2...

Повеќе