Дневна архива: "05/10/2017"

October 5, 2017 - 0 Коментари

Вилијамс закажал два теста со кои ќе ги оцени потенцијалните нови пилоти – Роберт Кубица, кој се бори за враќање во Формула 1, како и 31-годишниот Пол ди Реста, кој во оваа сезона го замени...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред на Арсенал Месут Озил сé уште не може да се справи со клубот за нов договор и од Емирати веќе ја губат надежта дека тоа ќе се случи. Поради оваа причина,...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Новиот кошаркар на Фенербахче, италијанецот Николо Мели, призна дека ги одбил понудите од тимовите на НБА за да му се приклучи на тимот на Жељко Обрадовиќ. 26-годишниот кошаркар му се придружува на својот сонародник Луиџи...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Точно е дека парите не можат да купат сè, но се чини дека во фудбалот може да се купат слава, трофеи, најдобрите играчи во светот и тренери. Ова е случај со Манчестер Сити и ПСЖ,...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Football – World Qualifiers: Kosovo – Ukraine 2 Football – World Qualifiers: Lichtestain – Israel 2 Football – World Qualifiers: Austria – Serbia 2 Football – World Qualifiers: Croatia – Finland 1 Football – World...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Аргентина, Уругвај и Парагвај официјално ја започнаа својата кампања за домаќини на Светското првенство во 2030 година. Претседателите на трите нации направија презентацијата во Каса Росада каде открија дека имаат намера да користат од шест...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Шампионот на Ролан Гарос, Jeлена Остапенко од Латвија обезбеди место на завршниот ВТА турнир за годината. Наградата за 7 милиони долари ќе се одржи од 22-ри до 29-ти октомври во Сингапур. Таа е седма тенисерка,...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

72-годишниот Јуп Хајнкес доби понуда да го превземе германскиот шампион Баерн Минхен. Ако стратегот кој е во пензија го прифати предлогот, тогаш тоа ќе биде негов четврти период на чело на Баварците. Предлогот на Баерн...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Хас се надеваат да бидат финансиски обесштетени во износ од 750 000 долари (500 000 фунти) поради штетите што беа нанесени на болидот при несреќата на Роман Грожан во Малезија поради вина на еден елемент...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик, даде пример за голем човек, со донирање на пари за 22-годишниот играч од средниот ред на Горник, Забез Конрад Новак. Играчот доживеа сериозна повреда на коленото во август, а неговата...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

England – Slovenia    1&0-4 Syria – Australia    GG Scotland – Slovakia    2+ Montenegro – Denmark   GG Bolivia – Brazil    3+...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL San Marino – Norway   2 Romania – Kazakhstan   1 Azerbaijan – Czech Rep.   2 Carabobo – Estudiantes de Merida   1 N. Ireland – Germany   2 ICE HOCKEY IF Frisk – Stjernen   1 Kosice –...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе